Dzūkų kalendorius, sieninis

3.50 €

Aprašymas:

Šių metų kalendoriaus tematika – grybai, grybavimas. Pristatoma 13 dzūkų pamėgtų, žinomų grybų: baravykas, ūmėdė, geltonasis kazlėkas, rudmėsė, bobausis, kazlėkas, lepšė, voveraitė, gudukas, raudonviršis, žvynabūdė, žalsvasis baltikas (žaliuokė), raudonoji musmėrė. Kalendoriuje pateikiami visi žinomi ir tik Dzūkijoje paplitę jų pavadinimai, trumpos miniatiūros apie juos, patarimai grybautojams bei patiekalų iš grybų receptai. 

Nuotraukinę dalį sudaro minėtas grybas konkrečios Dzūkijos vietovės fone, o horizonte matosi miškas. Taip pristatydami grybavimą – vieną iš svarbiausių Dzūkijos nematerialaus kultūros paveldo tradicijų, dar kartą patvirtiname, kad miškas bei jo teikiamos gėrybės yra neatsiejamos nuo kasdienio dzūko gyvenimo.
Vietovių nuotraukos vartysiantį kalendorių toliau supažindins su Dzūkija, besitęsiančia nuo Rimdžiūnų Astravo rajone iki Smalėnų Punsko valsčiuje, nuo Stakliškių iki Leipalingio, Kapčiamiesčio, Kučiūnų, nuo Tiltų Trakų rajone iki Butrimonių Alytaus r. Taip pat bus galima grožėtis Varėnos, Marcinkonių, Dieveniškių, Liškiavos, Zervynų vaizdais.
Nuotraukų autoriai Rokas Gelažius, Mindaugas Lapelė, Valentinas Ivinskas. Grybų patiekalų receptus pateikė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato etnografas Jonas Bajoriūnas. Kalendoriaus redaktorė bei dzūkiškų grybų pavadinimų pateikėja kalbininkė dr. Asta Leskauskaitė, sudarytojas ir miniatiūrų autorius – Juozas Žitkauskas.
Kalendorių formatas: 30 x 30 cm (perlenktas), kabinamas ant sienos. Vartojimui skirti abu atverstiniai puslapiai: viršuje (1 lape) – nuotrauka, apačioje (2 lape) – tekstinė dalis su kalendoriumi.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Holokaustą patyrusių asmenų tapatumo išgyvenimas

Ruth Reches

Knyga parengta daktaro disertacijos pagrindu. Joje nagrinėjama, kaip Holokausto sukelta trauma skatino keistis išgyvenusiųjų tapatumą karo metu, ir kokios yra ilgalaikės Holokausto pasekmės tapatumui.

13.00 € Plačiau