Testamentas: pokalbiai su Dominique’u de Roux

7.50 €

Aprašymas:

Buvo likę metai iki lenkų rašytojo, dramaturgo, mąstytojo Witold Gombrowicz mirties, kai jis šios knygos forma paliko savo literatūrinį testamentą. „Testamentas“ – rinktinė tekstų, kuriuos sudaro Witold Gombrowicz pokalbiai su prancūzų žurnalistu Dominique de Roux.

Šiuose prisiminimuose daugiau kalbama apie rašytojo kūrybą nei apie gyvenimą. Witold Gombrowicz tekstą pavertė tikru filosofiniu ir estetiniu testamentu, galingu raktu, rakinančiu duris, už kurių slypi ištisas pasaulis. Knygoje užfiksuotos autoriaus dvejonės, idėjos, svarstymai. Skaitytojas daug sužinos apie mąstytojo pasaulėjautą, veiksnius suformavusius autoriaus požiūrį į rašymą, kūrybiškus ieškojimus, meną, politiką, religiją ir kitus dalykus.
„Testamentas“ – sarkastiškas, saviironiškas ir nuostabus įvadas į Witold Gombrowicz filosofiją, atskleidžiantis nepaprastą protą ir aistrą savo amatui. Rašytojas, kalbėdamas su žurnalistu, naudojosi galimybe išsklaidyti daugybę nesusipratimų, susijusių su ilgamete kūryba. Jo knygos buvo uždraustos gimtojoje šalyje, išverstos vos į keletą kalbų ir autorius pajuto poreikį nuosekliai ir struktūriškai susieti savo kūrybą su gyvenimu – tai gili autorefleksija. Interviu, sekantys chronologine Witold Gombrowicz gyvenimo ir jo darbų publikavimo tvarka, yra kartu ir autobiografija, ir jo darbų vadovas. Autorius nuosekliai eidamas nuo vieno prie kito gyvenimo ir kūrybos etapo išlieja visą savo aštrumą, humorą bei sprogdina išankstines teorijas.
„Testamentas“ stebina ne tiek dėl savo „apreiškimų“, kurie yra sąmoningai paradoksalūs ar net provokuojantys, kiek dėl nekintamo pasitikėjimo savimi, kurį Gombrowicz’iui pavyko išlaikyti blogiausiose savo gyvenimo situacijose, ir dėl taip pat nepajudinamo pasitikėjimo savo darbu. Jis žinojo, kad tai ką daro yra nauja, originalu, neįveikiama. Jis buvo to dalis. Rašytojo darbas buvo jo paties pergalė ir Gombrowicz tuo pagrįstai didžiavosi.
Witold Gombrowicz (1904–1969) – lenkų rašytojas, dramaturgas, mąstytojas. Pirmąją savo knygą išleido 1933-metais. Tai buvo trumposios prozos žanro rinktinė. 1939-tais metais
Witold Gombrowicz emigravo į Argentiną, į Europą grįžo 1964-tais metais, tačiau dėl pasisakymo „Laisvosios Europos“ radijui, neteko teisės gyventi Lenkijoje. „Testamentas“ – viena paskutiniųjų jo knygų. Jis yra išleidęs romanų, filosofinių knygų, dienoraščių.
Iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė
Autorius – vienas svarbiausių XX amžiaus Europos rašytojų. Teigiamos apžvalgos ir atsiliepimai tik patvirtina, kad jo kūrybą verta pažinti visiems literatūros gurmanams. Raginame knygą įsigyti internetu. Žinoma, pirkti online siūlome ir kitų leidinių. Įdomūs veikėjai, siužetai ar vaizdingi aprašymai? Rasite visko ir dar už gerą kainą! Juk dažnai vyksta akcijos bei išpardavimai, leidžiantys apsipirkti pigiau. Įvertinkite santraukas su trumpais aprašymais, puslapių skaičiumi ir ištraukomis. Tikrai rasite įdomių skaitinių.

Autorius: Witold Gombrowicz
Leidėjas: Odilė
Metai: 2020
Puslapiai: 160
ISBN: 9786098222289
Formatas: 13 x 21 x 1,4 cm, minkšti viršeliai
Kalba: Lietuvių

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Ilan Pappe. 10 mitų apie Izraelį

Ilan Pappe

Istoriko Ilan Pappe knygą „10 mitų apie Izraelį“ būtina perskaityti kiekvienam žmogui, kuris bent truputį domisi tarptautine politika. Savo kūrinyje autorius dėsto labiausiai paplitusius mitus apie Izraelį bei meistriškai juos kontraargumentuoja. Kokie mitai ir tikrovė slypi už Izraelio valstybės?

11.30 € Plačiau