Žemuogių pievelė. Sekmadienio vaikas. Rudens sonata

11.10 €

Aprašymas:

Rinkinyje „Žemuogių pievelė; Sekmadienio vaikas; Rudens sonata“ skelbiami režisieriaus Ingmaro Bergmano parašyti scenarijai. Kūrinyje „Sekmadienio vaikas“ (ekranizuotas 1992 m.) pasakojami keli epizodai apie Pu, kaip vaikystėje vadindavo I. Bergmaną, ir jo santykį su tėvu, pastoriumi, kurį daugelis laikė dideliu autoritetu. Per vienas vasaros atostogas atskleidžiama šeimoje vyraujanti įtampa, ūmus tėvo būdas. Pu kelionė su tėčiu į atokią kaimo bažnyčią virsta baimės ir nerimo gumulu, ilgam įstrigusiu į vaiko sąmonę. Pasak I. Bergmano: „Sekmadienio vaikas“ – pats intymiausias dalykas, prie kurio jis yra išdrįsęs prisiliesti.

Žemuogių pievelė arba švediškai Smultronstället yra idioma, kuri reiškia bet kokią vietą, mylimą kampelį susijusį su teigiamomis emocijomis arba atsiminimais. Ingmaras Bergmanas scenarijų parašė gulėdamas ligoninėje. „Žemuogių pievelėje“ (to paties pavadinimo filmas, sukurtas 1957 m., pelnė „Auksinį gaublį“, „Auksinį lokį“ ir daugelį kitų apdovanojimų) 78-ių medicinos profesorius emeritas Isakas Borgas po košmariško nakties sapno važiuoja su savo marčia į Lundą, kur jam bus iškilmingai suteiktas garbės daktaro vardas. Į iškilmes jie turėjo skristi, bet kažkas priverčia profesorių pakeisti sprendimą. Pakeliui profesorius su pakeleive užsuka į jo jaunystės namus. Praeities vaizdai sužadina prisiminimus. Kelionė į Lundą profesoriui suteiks daug progų prisiminti, apgalvoti ir net pačiam pasikeisti.
Ingmaras Bergmanas prisimindamas "Rudens sonatą“ rašė: „Aš noriu padaryti filmą apie motiną-dukterį, dukterį-motiną...“.
„Rudens sonata“ (ekranizuota 1978 m.) – psichologinė drama. Eva, pastoriaus žmona, pakviečia į svečius savo motiną Šarlotę, su kuria nesimetė septynerius metus. Šarlotė yra nepaprastai garsi pianistė, talentinga, egoistiška, senstanti, kelis vyrus palaidojusi moteris. Eva talentais nežiba, bet irgi neblogai groja, taip pat parašė dvi knygas – bet pagrindinis jos pašaukimas – būti namų šeimininke, žmona, mama ir mylinčia seserimi. Deja, pašaukimas netampa realybe – savo vyrą ji gerbia, bet nemyli, sūnus nuskendo. Eva pasiima iš ligoninės savo paralyžuotą seserį. Visa tai šokiruoja Šarlotę. Atomazga įvyks bemiegę naktį.
Ingmaras Bergmanas (1918–2007) – garsus švedų kino ir teatro režisierius, scenaristas. Ne vieną kino scenarijų yra pavertęs vertinga prozos knyga. „Žemuogių pievelė“, „Sekmadienio vaikas“, „Rudens sonata“ – vieni iš tokių kūrinių.

Autorius: Ingmar Bergman
Iš švedų kalbos vertė Zita Mažeikaitė
Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Išleidimo metai: 2019
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
Knygos puslapių skaičius: 272
ISBN: 9786094801181

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Praeinančiam pasaulyje praeisiu

Vytautas Mačernis

Poetas Vytautas Mačernis (1921–1944), gyvenęs vos 23 metus, savo vizionieriška poezija įėjo į lietuvių literatūros klasiką. Šioje knygoje skelbiamas kūrybinis autoriaus palikimas – eilėraščiai ir poetinė proza. 2021-ieji – Vytauto Mačernio metai, skirti 100-osioms poeto gimimo metinėms paminėti.

8.80 € Plačiau