• A
  • A
  • A

Vai tu girala

8.00 €

Aprašymas:

Folkloro dainininkas, pasakotojas ir tautosakos pateikėjas Petras Zalanskas visą gyvenimą praleido Mardasavo kaime (Varėnos r.). Jis padainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. TV filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos pasiėmęs kūrėjas Saulius Spindi ryžosi įdomiam eksperimentui.

Asociacijos „Vilniaus dzūkuliai“ išleistas albumas „Vai tu girala“ sulaukė itin palankaus muzikos kritikų vertinimo. Muzikos tyrinėtojas, poetas ir prozininkas Mindaugas Peleckis savo recenzijoje apie šį albumą rašo: „Tai - tikras dviejų pasaulių susitikimas muzikoje. Legenda tapęs dzūkų šamanas Petras Zalanskas mirė dar 1980-aisiais, o štai jo balsas skamba visame 11 dainų albume, išleistame 2017-aisiais. Tai tik darsyk įrodo, kad Muzika nemirtinga, o šis albumas drąsiai patenka į aukso fondą kaip unikalus bandymas suderinti ne primityvius semplus, kaip tai dažnai daro eksperimentininkai, o tikrą balsą iš praeities (ir tai ne bet kieno, o išmintį dainomis perdavusio žmogaus balsas) su elektronine, kiek psichodeline muzika“.

Saulius Spindi yra vienas Gotikinio metalo grupės „Saprophytes“ įkūrėjų, pastarąjį dešimtmetį daugiau dėmesio skiriantis solinei karjerai, taip pat grupės Fashion Games vokalistas. Pasak Sauliaus Spindi, nors užaugo dainingoje šeimoje, vaikystėje lankė liaudies šokių ir dainų kolektyvus, tačiau meilės folklorui nejautė: „Visos dainos atrodė nuvalkiotos, nušlifuotos, dirbtinos, nenatūralios. O kai prieš beveik trejus metus pirmą sykį išgirdau Petrą Zalanską, pamačiau ir tikrumą su visais išgyvenimais, ir paprastą natūralumą, emociją, išmintį. Jis peržengė man supratimo apie folklorą ribas. Išgirdus šamaniškojo Zalansko dainas, kurios primena indų raga, mane užbūrė ypatinga, šviežia emocija, man tas buvo nauja.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Spiečius

Saulius Spindi

Saulius Spindi buvo unikalus. Reikia suprasti, kad Lietuvoje gausu įvairiausių formų ir krypčių muzikos flirto su liaudies dainomis. Tad sukurti kažką išties išskirtinio tokiame kontekste – sudėtinga. Meistriškų Sauliaus aranžuočių ir kūrybinio jautrumo, muzikinės pajautos dėka jam pavyko muzika, dainos, kurios yra tiek pat archajiškos, kiek ir šiuolaikiškos.

10.00 € Plačiau