• A
  • A
  • A

Vai tu girala

8.00 €

Aprašymas:

Folkloro dainininkas, pasakotojas ir tautosakos pateikėjas Petras Zalanskas visą gyvenimą praleido Mardasavo kaime (Varėnos r.). Jis padainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. TV filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos pasiėmęs kūrėjas Saulius Spindi ryžosi įdomiam eksperimentui.

Asociacijos „Vilniaus dzūkuliai“ išleistas albumas „Vai tu girala“ sulaukė itin palankaus muzikos kritikų vertinimo. Muzikos tyrinėtojas, poetas ir prozininkas Mindaugas Peleckis savo recenzijoje apie šį albumą rašo: „Tai - tikras dviejų pasaulių susitikimas muzikoje. Legenda tapęs dzūkų šamanas Petras Zalanskas mirė dar 1980-aisiais, o štai jo balsas skamba visame 11 dainų albume, išleistame 2017-aisiais. Tai tik darsyk įrodo, kad Muzika nemirtinga, o šis albumas drąsiai patenka į aukso fondą kaip unikalus bandymas suderinti ne primityvius semplus, kaip tai dažnai daro eksperimentininkai, o tikrą balsą iš praeities (ir tai ne bet kieno, o išmintį dainomis perdavusio žmogaus balsas) su elektronine, kiek psichodeline muzika“.

Saulius Spindi yra vienas Gotikinio metalo grupės „Saprophytes“ įkūrėjų, pastarąjį dešimtmetį daugiau dėmesio skiriantis solinei karjerai, taip pat grupės Fashion Games vokalistas. Pasak Sauliaus Spindi, nors užaugo dainingoje šeimoje, vaikystėje lankė liaudies šokių ir dainų kolektyvus, tačiau meilės folklorui nejautė: „Visos dainos atrodė nuvalkiotos, nušlifuotos, dirbtinos, nenatūralios. O kai prieš beveik trejus metus pirmą sykį išgirdau Petrą Zalanską, pamačiau ir tikrumą su visais išgyvenimais, ir paprastą natūralumą, emociją, išmintį. Jis peržengė man supratimo apie folklorą ribas. Išgirdus šamaniškojo Zalansko dainas, kurios primena indų raga, mane užbūrė ypatinga, šviežia emocija, man tas buvo nauja.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Liežuviukas Šaunuoliukas

Mani Leib

Ar gali būti kas blogiau už žiemą be snaigių ir speigų? Kaip tik tokia nyki žiema ištinka pasaulį. Žmonės skęsta purve, tamsoje, žemė pažliugusi, vietoj sniego – tik pilkas lietus. Kodėl taip nutiko ir ką daryti? Ar yra žmogus, kuris visus išgelbėtų? Yra! Tai – berniukas Liežuviukas, Liežuviukas Šaunuoliukas, tikras drąsuolis. Ši eiliuota pasaka – apie berniuką, kuris, įveikęs išbandymus, nepabūgęs išsitepti purve, gauna stebuklingą dovaną. Kai žemėje snigs, žinokite, jog tai Liežuviukas, skriedamas dangumi, barsto snaiges.

3.50 € Plačiau