Naujausia Alvydo Valentos poezijos knyga – kūrybiškiausių 2020 m. knygų dvyliktuke

Šiandien, kovo 1 d., Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto paskelbtame kūrybiškiausių 2020 m. knygų dvyliktuke ir „Slinkčių” išleista knyga – Alvydo Valentos eilėraščiai „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados” ir „Odisėjos” illiustracijoms”. Kaip rašoma LLTI pranešime, atrenkant knygas „išskirtas ir literatūriškai pasiteisinęs atramų kūrybai ieškojimas Europos kultūroje - Undinės Radzevičiūtės romanas Blogio ir grožio biblioteka ir Alvydo Valentos eilėraščių rinkinys Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms.”

Literatūrologė, dr. Živilė Nedzinskaitė, recenzuodama „Naujajam židinyje – Aiduose” A. Valentos eilėraščių rinkinį, pastebi „Valentos poezijos rinktinė yra tarsi savotiškas pokalbis ar dialogas su Homeru: kartais autorius su juo sutinka, kartais abejoja ar prieštarauja. Atsakydamas pirmajam šių dienų poetas keliauja per epochas, kultūras, knygas, o svarbiausia – kuria savo ženklų ir prasmių pasaulį, kuriam reikalingas raktas. Kiekvienam eilėraščiui savas. Ir ne kiekvienas iš karto atsirakins.” (žr. „Naujasis židinys-Aidai”, 2021/ 1, p. 71).

A.Valentos eilėraščių knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados” ir „Odisėjos” illiustracijoms” galima įsigyti mūsų www.slinktys.lt elektroninėje parduotuvėje.

Siūlome įsigyti:

Patricija, Antanas, jo tėtis ir mama

Vytautas Račickas

Tai įtaigiai ir skaitytojui jau pažįstama intriguojančia maniera papasakota istorija apie didžiulį vaiko troškimą turėti mamą, ilgesį jos netekus.Ekspresyvus pasakojimas,netikėti siužeto vingiai, subtilus humoras, meistriškai kuriami veikėjų paveikslai ir gyva kalba daro knygą itin patrauklią. Jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams.

5.20 € Plačiau