• A
  • A
  • A

DEVYNIABROLĖ

Poezijos ir muzikos valanda pagal JUSTINO MARCINKEVIČIAUS kūrybą

Gyvenu, kad prisiminčiau kažką ypatingo“, rašė Justinas Marcinkevičius savo dienoraščiuose. 1973 m. išleista baladžių poema „ Devyni broliai “. Baisaus pokario laiko šaknų pažeisto Lietuvos gyvenimo liudijimas. Poemos poetinė realybė poetui artimai patirta: dramatiškasis lietuvių pokaris kai pasibaigęs karas Lietuvai prasideda iš naujo, kai į gyvenimą grįžta naktų kraupumas, miško baimė, tai laikas, kai brolis ėjo prieš brolį, motinų ir seserų sielvartas, paslaptingos mirtys užtvindė Lietuvos kaimą.
Pokario teisybė buvo didžiausia sovietinio laiko tabu ir todėl stebina poeto drąsa ir diplomatija, kad tas kūrinys buvo išleistas būtent 1973 m., vos metams praėjus po R. Kalantos susideginimo.
Šviesios atminties Kardinolas Vincentas Sladkevičius šią baladžių poemą vadino „Baltąją Evangelija”.

Dalyviai:
Akotrė DALIA JANKAUSKAITĖ
Aktorius PIJUS GANUSAUSKAS
Arfininkė GABRIELĖ AŠMONTAITĖ

Siūlome įsigyti:

Kiaukuto nešėja

Neringa Dangvydė

Neringos Dangvydės poezija papildo lietuvių literatūros lauką savita ir itin išskirtine pasaulėjauta, kurioje susipina žmogiškosios būties tragizmas ir išmintis, mistinis grožis ir emocinis trapumas, skaudi patirtis ir artumo geismas, subtili erotika ir giluminė seserystė, dermė tarp stebuklinių pasakų elementų ir realybės.

8.00 € Plačiau