Echogramos

Echogramos

Alvydas Valenta

Alvydas Valenta (g. 1963) – poetas, žurnalistas, esperantininkas. Baigė Antano Jonyno aklųjų ir silpnaregių mokyklą, 1983–1988 m. studijavo Vilniaus universitete pagal lietuvių kalbos ir literatūros programą. 1997 m. įgijo VU magistro laipsnį. Išleido eilėraščių rinkinius „Lazdyno žydėjimas“ (1994), „Bliuzo gimimas“ (1997), „Žodžiai – sarginiai šunys“ (2000), „Varpininkas“ (2005), „Nuožmiai artėjantis“ (2013); publicistikos rinkinį „Noriu būti gyvenimo dailininkas“ (2003), romaną „Pradžios užkalbėjimai“ (2010). Poetas triskart tapo Neregių literatų kūrybos konkurso laureatu. Taip pat Alvydas Valenta sudarė knygų apie neįgaliųjų gyvenimo problemas: „Noriu būti gyvenimo dalininkas: etiudai apie neįgaliųjų reabilitaciją ir integraciją“ (2003), „Aklumas istorijoje ir šiandienos pasaulyje“ (2006), „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga“ (1993), „Prikelti atmintį. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga 1996–2015 m.“ (2016). ECHOGRAMOSE Alvydas Valenta skaito iš naujausio, 2020 m. asociacijos „Slinktys“ išleisto eilėraščių rinkinio „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“.

Aivaras Veiknys

Aivaras Veiknys (g. 1983) – poetas, prozininkas. 2001 m. baigė Elektrėnų „Ąžuolyno“ vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Statybos fakultetą, kur studijavo nekilnojamojo turto vadybą. Pirmieji eilėraščiai išspausdinti moksleivių kūrybos rinktinėje „Gyvenimo labirintais”. 2007 m. išleido pirmąjį eilėraščių rinkinį  „R aktai“. Antrasis – „Paukštuko liudijimai“ (2014) poetui pelnė Jaunojo jotvingio premiją. Už trečiąją – poemą vaikams „Laumių vaikas“ (2016) – apdovanotas Salomėjos Nėries premija. Aivaras Veiknys – vienas iš festivalio „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ („Literatūrinių slinkčių“ pirmtako) sumanytojų ir organizatorių. Naujausia Aivaro Veiknio poezijos knyga „Mamuto medžioklė“ turėtų pasirodyti 2021 m. ECHOGRAMOSE poetas skaito eilėraščius iš būsimos knygos. (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Giedrė Kazlauskaitė

Giedrė Kazlauskaitė (g. 1980) – poetė, prozininkė, eseistė, literatūros kritikė, kultūros laikraščio „Šiaurės Atėnai“ redaktorė. 2004 m. baigė lietuvių filologijos bakalauro, 2007 m. – lietuvių literatūros magistro studijas Vilniaus universitete. Buvo lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė. Išleido poezijos rinkinius „Heterų dainos“ (2008), už kurį pelnė Jaunojo jotvingio premiją, už rinkinį „Meninos“ (2014) apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija, knyga nominuota Metų poezijos knygos rinkimuose, įtraukta į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką. Trečiasis poezijos rinkinys „Singerstraum“ (2016) pelnė Lietuvos rašytojų sąjungos ir Panevėžio miesto savivaldybės Mero premijas. Kaip ir ketvirtasis, „Gintaro kambarys“ (2018), nominuotas „Metų knygos rinkimuose“. Debiutavo apysakų knyga „Sudie mokykla“ (2001), yra išleidusi evangelijų komentarus su J. Sasnausku „Postilės“ (2009). Eilėraščiai versti į keliolika užsienio kalbų. ECHOGRAMOSE Giedrė Kazlauskaitė skaito naujausius savo eilėraščius. (nuotr. Benedikto Januševičiaus)

Goda Gurinskaitė

Goda Gurinskaitė (g. 1994) – poetė, fotografė. Gimė ir gyveno Virbalyje, Vilkaviškio rajone, kol neišvyko studijuoti fotografijos ir medijos meno Vilniaus dailės akademijoje. 2012 m. mėnraštyje „Metai“ pasirodė pirmoji publikacija, o 2020 m. Godos Gurinskaitės eilėraščiai atskira knygele išspausdinti „Literatūrinių slinkčių“ aplanke. (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Laima Kreivytė

Laima Kreivytė (g. 1972) – poetė, menotyrininkė, parodų kuratorė, žmogaus teisių bei pilietinių iniciatyvų aktyvistė. 1995 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, 1999–2000 m. studijavo Vidurio Europos universitete (CEU) Budapešte. Išleido dvi poezijos knygas: „Sapfo skai(s)tykla“ (2013) ir „Artumo aritmetika“ (2019), sudarė Kęstučio Zapkaus ir Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybos albumus. Veda LRT Klasikos programos radijo laidą „Iš balkono“. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos, Rašytojų sąjungos narė. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė. Eilėraščiai versti į anglų, kinų ir kitas kalbas.  ECHOGRAMOSE Laima Kreivytė skaito eilėraščius iš abiejų savo poezijos knygų. (nuotr. Tomo Petreikio)

Laura Kromalcaitė

Laura Kromalcaitė (g. 1995) – paauglystę leido Marijampolėje, vėliau Vilniaus universitete baigė kultūros komunikacijos bakalauro studijas, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 2020 m. laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos „Pirmosios knygos“ konkursą ir išleido pirmąją poezijos knygą „Mūsų čia niekad nebuvo“. Taip pat eilėraščiai publikuoti leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, skaitomi įvairiuose literatūriniuose renginiuose. Kalbėdama apie pomėgius Laura Kromalcaitė pabrėžia, kad pastaruoju metu labai patinka Antonioni ir Fellini filmai – „veikiausiai dėl to, kad ekrane desperaciją kartais nors trumpam pakeičia viltis“. ECHOGRAMOSE Laura Kromalcaitė skaito pirmosios knygos ir naujausius, dar nepublikuotus eilėraščius. (nuotr. iš asmeninio archyvo)

Nojus Saulytis

Nojus Saulytis (g. 1990) – poetas, prozininkas. Mokėsi anglų, vėliau lietuvių filologijos (studijas metė), baigė floristiką. Šiuo metu dirba muziejininku. 2020 m. išleista pirmoji poezijos knyga „Sms gėlytė“. Anksčiau Nojus Saulytis yra tapęs „Poezijos pavasario“ jaunųjų skaitymų „Sueiliuotas pavasaris“ laureatu, dalyvavęs daugelyje tradicinių ir slemo skaitymų, o jo kūryba publikuota „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Poezijos pavasario“ almanachuose. ECHOGRAMOSE Nojus Saulytis skaito eilėraščius iš knygos ir pačius naujausius, dar nepublikuotus, tekstus. (nuotr. Gretos Ambrazaitės)

Mantas Balakauskas

Mantas Balakauskas (g. 1989) – poetas, eseistas. Baigė istoriją Lietuvos edukologijos universitete. Pirmasis jo eilėraščių rinkinys „Roma“ 2016-ųjų „Metų knygos rinkimuose“ pateko į geriausių poezijos knygų penketuką, buvo įvertintas Zigmo Gėlės premija, skiriama už geriausią metų poezijos debiutą. 2020 m. išleido antrąjį rinkinį „Apmaudas“ ir čiabuką „Vakuumas“. Eilėraščiai versti į anglų, rusų, italų, slovėnų, graikų kalbas. ECHOGRAMOSE Mantas Balakauskas skaito naujausius eilėraščius iš knygos ir čiabuko, taip pat – dar nepublikuotus. (nuotr. Gretos Ambrazaitės)

Ramunė Brundzaitė

Ramunė Brundzaitė (g. 1988) – poetė, vertėja. Gimė ir užaugo Vilniuje, baigė lietuvių filologijos ir italų kalbos bakalaurą ir intermedialių literatūros studijų magistrantūrą. 2013 m. laimėjus Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamą „Pirmosios knygos“ konkursą pasirodė eilėraščių rinkinys „Drugy, mano drauge“, apdovanotas Jaunojo jotvingio ir Vilniaus miesto mero premijomis. Poezija versta į anglų, vokiečių, italų, ispanų, rusų, kinų, turkų, vengrų ir kitas kalbas. ECHOGRAMOSE Ramunė Brundzaitė skaito naujausius savo eilėraščius.

Ramūnas Liutkevičius

Ramūnas Liutkevičius (g. 1982) – poetas, eseistas. Baigė Suginčių vidurinę mokyklą. Vilniaus universitete studijavo lietuvių filologiją, semiotiką. Eseistinius tekstus, interviu su autoriais skelbė „Šiaurės Atėnuose“’, „Nemune“, „Kultūros baruose“. Poezija ir kitokia kūryba dalijasi socialiniuose tinkluose, asmeninėse platformose, dalyvauja įvairiuose poetiniuose, tarpdisciplininiuose renginiuose. Kūrybą yra linkęs atlikti performatyviai, nes poezija, anot jo, yra ne tik raidės, bet ir muzika, ir vaizdas, o iš tikrųjų poezija yra šokis. Šiuo metu rengia pirmąją poezijos knygą, o ECHOGRAMOSE skaito eilėraščius iš jos rankraščio. (nuotr. Aistės Pilkauskaitės)

Tadas Zaronskis

Tadas Zaronskis (g. 1992) – poetas, vertėjas iš prancūzų kalbos. Šiuo metu studijuoja filosofijos doktorantūroje. 2019 m. Tadas Zaronkis tapo „Poetinio Druskininkų rudens“ Antano A. Jonyno prizo laimėtoju, 2020 m. „Poezijos pavasario“ jaunųjų skaitymų „Sueiliuotas pavasaris“ laureatu. Tais pačiais metais Tado Zaronskio eilėraščiai atskira knygele išspausdinti „Literatūrinių slinkčių“ aplanke, kur autorius prisistato taip: „Stebiu, kaip ambicijos, kurių turėjau, virsta neapykanta blogam pasauliui, kas nėra taip blogai“. (nuotr. Nojaus Saulyčio)


Tomas Petrulis

Tomas Petrulis (g. 1987) – poetas. Vilniaus universitete baigė istorijos bakalauro ir religijos mokslų magistrantūros studijas. 2017 m. pasirodė pirmasis jo poezijos rinkinys, el. knyga „Triukšmo gyvatė“, kuri buvo įtraukta į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto sudarytą kūrybiškiausių 2017 m. knygų dvyliktuką, taip pat į 2018 m. „Metų knygos rinkimų“ penketuką poezijos kategorijoje. Antroji knyga „Sterili“ bei eilėraščių rinktinė „Прiмитка про померлого бога“ (Ukrainoje) išleistos 2020 m. (nuotr. Dominyko Norkūno)