• A
  • A
  • A

Haiku ir senriu rinkinyje – vėjo varpelių skambesys

2023-02-19

„Slinktys“ ką tik išleido trikalbį (lietuvių, anglų, rusų) lietuvių autorių haiku ir senriu rinkinį „Vėjo varpeliai“. Tai – baigiamoji „Vėjų haiku“ knygų trilogijos dalis. Anksčiau trilogijoje išleisti rinkiniai „Vėjo namai“ ir „Vėjo ašmenys“.

Rinkinį „Vėjo varpeliai“ sudarė ir išvertė Artūras Šilanskas, knygos dailininkas – Mirian Kiknadze (Tbilisis, Sakartvelas). Knygoje publikuojama 67 autorių tekstai, iš viso kiek daugiau nei 280 trieilių.

Greta haiku rinkiniams būdingo ir įprasto tekstų suskirstymo pagal metų laikus knygoje taip pat yra skyrius Vilniaus įkūrimo 700-osioms metinėms pažymėti („Bokšto laikrodžio dūžiai“).
„Vėjo varpelių“ įžangai pasirinkta haiku pradininko Bašio citata, skirta jo mokiniams: „Apie pušį mokykis iš pušies, apie bambuką – iš bambuko“, ir Zen Meistro Džodžu pamokymas Kelio ieškotojams: „Eik, išgerk arbatos!“

Minimalistinė haiku 5–7–5 skiemenų trieilio forma ir šio žanro poetikai būdingos estetinės kategorijos (wabi-sabi, karumi, yugen, sono mama) suteikia kūrėjams galimybę atspindėti šios akimirkos tiesą, vos keliais žodžiais perteikti savo įžvalgas bei nuolat kintančios aplinkos patyrimą iš stabtelėjimo taško meditatyvaus belaikiškumo, nesutrikdomos rimties fone.

„Slinkčių“ informacija

Siūlome įsigyti:

LITERATŪRINĖS SLINKTYS 2022. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba

Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Paulius Aušra, Kornelija Mikalauskaitė, Adelė Gančierė, Augustė Daškevičiūtė, Joana Kairienė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Lilija Gotautaitė

Vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“ vėl kviečia burtis rudenėjančioj gaivoj ir pažinti penkių literatų ir penkių dailininkių kūrybą. Tradiciškai leidžiamas festivalio rinkinys, kuriame kartu su poezija, proza ir dramaturgija publikuojamos tapybos, tekstilės, grafikos kūrinių dokumentacijos.

10.00 € Plačiau