Jaunojo redaktoriaus apdovanojimas – Rasai Milerytei

2024-01-29

Sausio 27 d. vyko jau antri Lietuvos leidėjų asociacijos organizuojami Knygos apdovanojimai. Jų metu paskelbta ir jaunojo redaktoriaus premijos laureatė. Itin smagu, kad šiemet ja tapo „Slinkčių“ bendradarbė, poetė, redaktorė Rasa Milerytė. Ji apdovanota „už drąsą žengti į knygų tvarkybos barus, už kruopštumą ir dėmesingumą tekstui“.

Pasak „Slinkčių“ leidyklos vadovo Juozo Žitkausko, Rasa pasižymi atidumu, geru kalbos išmanymu, suvokia literatūros kūrinio vertę, teikia vertingus bei prasmingus patarimus redaguojamų knygų autoriams.

R. Milerytė redaguoja ne tik teksto gramatiką, bet ir stilių, dailina ir gludina kūrinį iki tobulumo. Jos suredaguotų knygų turinys sklandus, neapsunkinantis skaitytojo. Tai svarbu visoms knygoms, o ypač skirtoms vaikams, kurias ji redaguoja itin kruopščiai, su meile, pastebėdama kiekvieną detalę ir ieškodama geriausio sprendimo.
Kaip teigia pati redaktorė, jai smagu dirbti ir su autoriais profesionalais, ir su „autoriais genijais, su kuriais dirbti neįmanoma“, nes iš jų daug gali daug išmokti. O sunkumų redaguojant tekstus kyla neretai.

Laureatė turi daug redagavimo patirties. Jos redaguotos knygos: Viliaus Mačiliūno „Kas pagrobė mokytoją?“ (išleido „Slinktys“, 2021 m.), „Literatūrinės slinktys 2021“ (išleido „Slinktys“), Viliaus Mačiliūno „Sekliai nesnaudžia“ (išleido „Slinktys“, 2022 m.), Tomo Taškausko „Raudų siena“ (išleido „Slinktys“, 2022 m.), Mani Leib „Pasakaitė eilėmis apie mamą su trimis sūnumis“ (išleido „Slinktys“, 2022 m.), Chanė Levin „Vilenkė ir Maja“ (išleido „Slinktys“. 2022 m.), Avrom Reyzen „Medis“ ir „Fabrikas“ (išleido „Slinktys“, 2022 m.), Katerynos Jehoruškinos „Mano priverstinės atostogos“ (išleido „Slinktys“, 2023 m.), Jono Liniausko „Vėjo akys“ (išleido „Slinktys“, 2023 m.), Ričardo Šileikos „Pertrauka. Dienoraščiai“ (išleido „Slinktys“, 2023 m.).

R. Milerytė ne tik redaguoja knygas, bet ir skaito korektūras. Ji dirba su leidyklomis „Slinktys“, „Bazilisko ambasada“, „Odilė“.

Taip pat apdovanojimą pelnė ir redaktorė Aira Niauronytė. Pernai šis apdovanojimas skirtas poetei Gretai Ambrazaitei.

„Slinkčių” informacija

Ramūno Danisevičiaus nuotr.

Siūlome įsigyti:

Pasiklydusios kulkos

Vainius Bakas

Ukrainoje prasidėjus karui, Vainius ėmė rašyti karo metadienoraštį: pasiryžo kasdien sukurti bent po vieną eilėraštį ir paskelbti savo feisbuko paskyroje.

9.00 € Plačiau