„Karoliniškių ruduo“ kviečia pasivaikščioti po kosmosą: nuo ateivių ir astronominių pasivaikščiojimų iki modernių performansų ir paskaitų

Karoliniškių biblioteka ir asociacija „Slinktys“ jau trečiąjį kartą organizuoja literatūros ir muzikos festivalį „Karoliniškių ruduo“. Spalio 922 d. vyksiančiame festivalyje didelis dėmesys bus skiriamas Vilniaus 700 metų jubiliejui, renginiams apie inovacijas, audiovizualinėms, tarpdisciplininėms meno formoms ir renginiams netradicinėse erdvėse.

Festivalio organizatoriai, kalbėdami apie šių metų renginių programą, prisimena Karoliniškių mikrorajono įkūrimo istoriją: siekiant savitumo, kuriant Karoliniškes išeities tašku tapo kosmoso ir dangaus kūnų tema. Apsipirkti čia kvietė parduotuvės „Kometa“, „Merkurijus“, „Saturnas“, gatvės pavadintos Perkūno, Žvaigždžių, Žaibo, Viesulo, Mėnulio vardais. Todėl šių metų festivalio tema – „Kosminės Karoliniškės“, o kosmoso tematika ryškiai atsispindės renginių programoje.

Festivalis prasidės spalio 9 d. Karoliniškių bibliotekoje Dariaus Jurevičiaus fotografijų parodos „Kosminis darželis“ atidarymu ir grupės „Vaibai ore“ koncertu „Saturno žiedai“, o kitomis dienomis vyksiantys renginiai pratęs kosmoso temą. Festivalio lankytojų laukia koncertai, ekskursijos, spektakliai, edukacijos, performansai,  knygų pristatymai ir literatūros skaitymai. O susitikimams su lankytojais jau ruošiasi monografijos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ autorius, literatūrologas Rimantas Kmita, poetas Ramūnas Liutkevičius, mokslo žurnalistė Goda Raibytė-Aleksa, atlikėjas Rokas Kašėta, rašytojas, gidas Darius Pocevičius, aktorius Dalius Skamarakas, komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė ir kiti.

Festivalis „Karoliniškių ruduo“ sumanytas kaip būdas į miegamąjį rajoną pritraukti kultūrą, ugdyti kultūriškai aktyvią rajono bendruomenę, o miegamąjį rajoną paversti kultūrinės traukos objektu.

Apie kultūros svarbą ir bendruomeniškumą kalba ir festivalio mecenato, įmonės „Girteka“, atstovas. „Daugiau nei 1500 mūsų kolegų dalį savo laiko leidžia Karoliniškėse, kur yra įsikūręs mūsų centrinis biuras „Girteka Park“. Esame Karoliniškių bendruomenės dalis ir nuo pat pirmųjų dienų stengėmės kurti draugiškus santykius su savo kaimynais. Būdami atsakinga logistikos įmonė suprantame, kad turime rūpintis savo bendruomenėmis“, sako Justinas Stalnionis, „Girteka“ darbo patirties ir infrastruktūros valdymo komandos vadovas.

Kaip ir ankstesniais metais, festivalio programa sudėliota taip, kad įdomių renginių rastų įvairių žanrų mėgėjai ir pati įvairiausia auditorija – ir suaugę, ir vaikai. Suaugusieji bus laukiami paskaitoje „Ką kalba žvaigždės Karoliniškėse per Vilniaus jubiliejų?“, spektaklyje – astronominiame pasivaikščiojime „Signalai“, performanse „Šokis įsuka šviesą“, Vainiaus Bako poezijos knygos „Pasiklydusios kulkos“ pristatyme, poezijos ir muzikos vakare „Dangus niekada nebūna tuščias“, Aistės Noreikaitėsperformanse – paskaitoje „Mano minčių kosmosas“ ir daugybėje kitų renginių, vaikus džiugins komiksų dirbtuvės, spektaklis „Pagrandukas“, Anzelmo Matučio kūrybos rinktinės pristatymas, o į kūrybines dirbtuves „Odisėja praeitin“ kviečiamos šeimos.

Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/festivaliskaroliniskiuruduo

Festivalį iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė

 

Organizatorių informacija

Siūlome įsigyti:

Tirpsta diena kaip ledai

Uldis Auseklis, Arnolds Auziņš, Andris Breže, Indra Brūvere Daruliene, Iveta Brūvere ir kt.

Latvių vaikų poezijos antologijoje – daugiau nei keturiasdešimt autorių, pusantro šimto eilėraščių. Ji aprėpia ir šiuolaikinę, ir jau klasika tapusią poeziją, o eilėraščiai atrinkti iš 19–21 a. Latvijos vaikų poezijos lobyno. Eilėraščiuose pasakojamos istorijos intriguoja, žadina smalsumą, kviečia kūrybiškai žvelgti į pasaulį.

13.00 € Plačiau