Karoliniškių vaikai domėjosi knygelėmis verstomis iš jidiš kalbos

2022-10-17

Vilniuje, Karoliniškių bibliotekoje, pristatyta šiemet „Slinkčių” drauge su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene išleista Mani Leib knygelė „Pasakaitė eilėmis apie mamą su trimis sūnumis”. Iš jidiš kalbos ją išvertė Miglė Anušauskaitė ir Vainius Bakas. Originalusis knygelės leidimas pasirodė 1940 m. Vilniuje, leidykloje „Cišo”.

Smagiai sueiliuotoje ir žaismingai parašytoje pasakėlėje pasakojama apie mamą ir tris sūnus – Tinginį, Ėdrūną bei Dūdžių. Brolių ir mamos likimas nėra pats geriausias – jie glaudžiasi mažoje trobelėje ir gyvena vargingai. Lemtis kiekvienam skiria išbandymą – broliai ir mama turi įveikti sunkią kelionę, užkopti į neįveikiamą kalną pas šykštuolį dėdę su varno ir paukštvanagėlio nagais, nešti ant pečių nepakeliamą naštą ir išmokti to, ko niekados anksčiau nedarė.

Knygos pristatyme dalyvavusi M. Anušauskaitė susirinkusius vaikus vizualiai supažindino su knygos turiniu, papasakojo apie jidiš kalbą.

Tai pirmoji šios serijos knygelė, išleista šiais metais. Pernai išleistos penkios eiliuotos pasakos, kurias iš jidiš kalbos vertė Dominykas Norkūnas ir Roza Bieliauskienė. 2022 m. iki metų pabaigos dar bus išleistos dvi knygelės: A. Reiseno „Medis. Fabrikas” ir Ch. Levino „Vilenkė ir Maja”.
Visos knygelės yra įgarsintos aktoriaus Eimano Bareikio, o kiekvienai jų muzikos takelius sukūrė kompozitorius Simon Gimelsten.

Projektą „Knygų vaikams iš jidiš kalbos vertimas ir leidyba” finansuoja Geros valios fondas ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.


Juozas Žitkauskas

Roko Bagočiūno nuotraukos

Siūlome įsigyti:

LITERATŪRINĖS SLINKTYS 2021. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba

Alina Borzenkaitė, Uršulė Toleikytė, Augustė Jasiulytė, Ieva Marija Sokolovaitė, Nomeda Griškevičiūtė, Uršulė Toleikytė, Agota Bričkutė, Felicija Dudoit, Karolina Latvytė Bibiano, Domas Mykolas, Greta Šležaitė

Tradicinis, tik šiais metais – jubiliejinis, 10-asis jaunųjų menininkų (rašytojų ir dailininkų) kūrybos rinkinys, kurį sudaro šešios knygelės viename aplanke.

9.00 € Plačiau