• A
  • A
  • A

Spiečius

10.00 €

Aprašymas:

Saulius Spindi buvo unikalus. Reikia suprasti, kad Lietuvoje gausu įvairiausių formų ir krypčių muzikos flirto su liaudies dainomis. Tad sukurti kažką išties išskirtinio tokiame kontekste – sudėtinga. Meistriškų Sauliaus aranžuočių ir kūrybinio jautrumo, muzikinės pajautos dėka jam pavyko muzika, dainos, kurios yra tiek pat archajiškos, kiek ir šiuolaikiškos.

Tai labai retas pasiekimas. Anksčiau Petro Zalansko įkvėptą „Vai tu girala“ laikiau vienu centrinių albumų per visą Lietuvos populiariosios muzikos istoriją, geriausiu pavyzdžiu, kaip senasis folkloras prikeliamas naujai gyvasčiai. Dabar vienu stipriausių ir jautriausių, konceptualių muzikinių darbų manau esant „Spiečių“ – paskutinį Sauliaus užbaigtą albumą. Lietuvoje itin trūksta intelektualios, banalybėse nenuskęstančios popmuzikos kūrėjų, kompozitorių, pažįstančių tiek paveldą, tiek moderniausias sroves. Jaučiančių kalbą, kalbos ir teksto muziką, jautrių ir kiekvieną natą, skiemenį išgyvenusių savu kūnu. Toks buvo, toks yra Saulius Spindi, kurį daugelis dar turės atrasti.

DOMANTAS RAZAUSKAS

Paskutinis, kūrybos apžvalgą primenantis Sauliaus Labanausko albumas skamba tarsi minčių ir garsų spiečius. Jame nėra ramios tėkmės, čia ir dabar autoriui kylančias mintis keičia ankstesnės, sugrįžtančios mintys, įvairios citatos. Toks muzikos pobūdis primena visokiais darbais užversto žmogaus minčių „takelį“, o taip pat ir jo girdimą garsinį foną, kuris dažnai būna triukšmingas, tylos ar raminančio skambesio atkarpas nuolat pertraukia pašaliniai garsai. Būsena, kai žmogus „ištrūksta atostogų“, tiesiog gyvena, atrodo kaip pasiilgta siekiamybė.

Ankstesniuose albumuose atrodė, kad tokiu pabėgimu gali tapti muzikos kūrinys, filmas, kuris neblaško, bet padeda nusiteikti, pajusti autentišką gyvenimo tėkmę. Klausantis „Spiečiaus“ panašu, kad panirimas į savo veiklą ir rami minčių bei garsų tėkmė jau vargiai įmanoma. Turbūt „žalioji muzika“ yra nepasiekiama be didesnių pastangų, be mūsų visų noro gyventi mažiau industriniame, žalesniame pasaulyje.

AUSTĖ NAKIENĖ


Albumo leidybą finansavo AGATA ir LATGA

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti: