Kompaktinėje plokštelėje skamba visų penkių lietuvių poetų žemininkų Juozo Kėkšto, Kazio Bradūno, Alfonso Nykos-Niliūno, Henriko Nagio, Vytauto Mačernio poezija, kurią skaito Paulius šironas. Intarpuose skamba kruopščiai paties Pauliaus atrinkta lietuvių kompozitorių minimalistinė muzika.
Kompaktinės plokštelės
Ačiū už aguonas, bet norėčiau duonos
„Ačiū už aguonas, bet norėčiau duonos“ – jau trečiasis Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės albumas. Albumas iš ankstesnių atlikėjo darbų išsiskiria nuotaikingumu, žaismingumu ir optimizmu.
Spiečius
Saulius Spindi buvo unikalus. Reikia suprasti, kad Lietuvoje gausu įvairiausių formų ir krypčių muzikos flirto su liaudies dainomis. Tad sukurti kažką išties išskirtinio tokiame kontekste – sudėtinga. Meistriškų Sauliaus aranžuočių ir kūrybinio jautrumo, muzikinės pajautos dėka jam pavyko muzika, dainos, kurios yra tiek pat archajiškos, kiek ir šiuolaikiškos.
Vai tu girala
Folkloro dainininkas, pasakotojas ir tautosakos pateikėjas Petras Zalanskas visą gyvenimą praleido Mardasavo kaime (Varėnos r.). Jis padainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. TV filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos pasiėmęs kūrėjas Saulius Spindi ryžosi įdomiam eksperimentui.
Kur toliau?
Šis albumas – naujas etapas grupės kelyje. Jame galima išgirsti dar platesnę žanrų, instrumentų ir temų įvairovę.
Dzimnas sapnas. Lietuvių liaudies baladės
Folkloro kolektyvo „Vilniaus dzūkuliai“ kompaktinėje plokštelėje „Dzimnas sapnas“ – ne senovinės lietuvių liaudies dainos, kaip dažniausiai būna įprasta folkloro ansamblių repertuaruose, o itin retai scenoje atliekamos kito lietuvių liaudies žanro kūrinius – baladės.
Siūlome įsigyti:
Dubeltavos išpažintys
Juozo Žitkausko ketvirtojoje poezijos knygoje „Dubeltavos išpažintys. Eilėraščiai lietuviškai ir dzūkiškai” - eilėraščių dialogai, gretinant vieną tekstą dzūkų tarme su kitu sukurtu bendrine kalba. Rinkinyje eilėraščiai tarsi tarpusavyje „kalbasi” temiškai, problemiškai, ritmiškai ir pan. Kertinės knygos temos: atmintis ir jos refleksijos šiandieniniame gyvenime, tėviškės ir gimtosios kalbos, tarmės išskirtinumas, tolstančio laiko pėdsakai.