Matučio šimtmečiui skirti renginiai

2023-01-29

Sausio 24 ir 26 dienomis Grigiškių kultūros centre ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyko vaikų poeto Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms skirti renginiai. Renginiuose taip pat pristatyta nauja „Slinkčių“ išleista Anzelmo Matučio poezijos rinktinė „Kas žmogiuko širdyje“.

Renginiuose „Slinkčių” vadovas Juozas Žitkauskas papasakojo apie sumanymą išleisti naują poeto rinktinę, jos koncepciją, pats prisiminė savo neakivaizdžius susitikimus su poetu.

Grigiškėse renginyje dalyvavęs poeto sūnus Vytautas Matulevičius, kuris ir yra minėtos rinktinės sudarytojas, pasidalijo prisiminimais apie tėtę (šeimoje į A. Matutį tik taip kreipdavosi sūnūs), papasakojo, kaip jis išvykdavo į Vilnių su tuščiu lagaminu ir grįždavo su pilnu knygų, tikino, jog Matutis itin mėgo gamtą, joje būti ir rašyti; pasidalijo mintimis apie vaikystę, kūrybą, kuo ji svarbi kiekvienam vaikui. Pradinukai uždavė ir klausimų, susijusių su kūryba ir kasdienybe.

Aktoriai Artūras Varnas ir Balys Ivanauskas skaitė A. Matučio eilėraščius, taip pat poemas „Drevinukas“ ir „Girios televizorius“. Buvo paklausinėjami ir vaikai, kaip antai, apie pagrindinę poeto kūrybos kalvę drėvę Pauosupėje Varėnos rajone ar svarbiausią girios televizoriaus „prototipą” Malinuko ežerą.

Grigiškėse kultūros centro vaikų teatro studijos „Vizija” (vadovė Danutė Umbrasienė) dalyviai parengė improvizaciją pagal A. Matučio kūrybą.


Linas Daugėla

Nuotraukos Lino Daugėlos ir Tatjana GrigorčenkienėSRTRF 2023 m. iš dalies finansuoja projektą „Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai“ (5000,00 Eur)

Siūlome įsigyti:

Dzimnas sapnas. Lietuvių liaudies baladės

Folkloro ansamblis „Vilniaus dzūkuliai“

Folkloro kolektyvo „Vilniaus dzūkuliai“ kompaktinėje plokštelėje „Dzimnas sapnas“ – ne senovinės lietuvių liaudies dainos, kaip dažniausiai būna įprasta folkloro ansamblių repertuaruose, o itin retai scenoje atliekamos kito lietuvių liaudies žanro kūrinius – baladės.

7.00 € Plačiau