Mažiesiems skaitytojams – dar viena buvusio kriminalisto knyga

2022-11-30

Besibaigiant lapkričiui į knygynus iškeliavo „Slinkčių“ išleista Viliaus Mačiliūno detektyvinėknyga vaikams „Sekliai nesnaudžia“. Tai – jau antroji buvusio kriminalisto knyga mažiesiemsskaitytojams. Pirmoji – „Kas pagrobė mokytoją?“ – sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo, todėl autorius nutarė pratęsti mažųjų detektyvų, 4b klasės mokinių, nuotykius.

Sėkmingai išsiaiškinę, kas pagrobė klasės auklėtoją Gabiją, jaunieji sekliai imasi naujų bylų. Koks graužikas sukėlė sumaištį klasėje? Kur prapuolė Adomas? Kas pavogė keistą muziejaus eksponatą? Šios nuotykiauti kviečiančios mįslės sprendžiamos net trijose knygoje spausdinamose apysakose: „Nepagaunamo graužiko spąstuose“, „Kas matė Adomą?“ ir „Dingęs muziejaus eksponatas“.

Naujoje knygoje netrūksta veiksmo, smagių nesusipratimų, o į veiksmo sūkurį su vaikais neria ir mokyklos direktorius Laimis.

V. Mačiliūnas – buvęs kriminalistas, daugiau nei dvidešimt metų ištarnavęs policijoje. Jis teigia knygose neketinąs atskleisti tarnybinių paslapčių ar išpasakoti tirtų bylų, tačiau tos patirtys – puiki dirva rašytojo vaizduotei.

„Prisipažinsiu – rašydamas pirmąją knygą nerimavau. Nors daugybę metų tyriau nusikaltimus, nežinojau, ar vaikams patiks mano istorijos. Nudžiugęs, kad detektyvas apie mokytojos pagrobimą skaitytojus sudomino, ryžausi sukurti dar kelias istorijas. Tikiuosi, jaunieji skaitytojai pamėgins įminti naujas detektyvines mįsles, o smagūs 4b detektyvų nuotykiai privers nusijuokti“, – sako V. Mačiliūnas.

Autorius rašo ne tik vaikams. Literatūrinis debiutas – 2019 m. „Slinkčių“ išleista detektyvinė apysaka „9“ ir netrukus po jos išėjęs detektyvinis romanas „Blondinė gaus ko nori“. Šiuo metu V. Mačiliūnas rašo dar vieną detektyvą suaugusiems.


„Slinkčių“ informacija

Vidos Kazilionytės nuotrauka

Siūlome įsigyti:

Mano priverstinės atostogos

Kateryna Jehoruškina

Atėjus atostogoms, moksleiviai ilsisi arba keliauja. Bet šios atostogos Virai ne tokios, kaip įprastai, – jos priverstinės, nes prasidėjo karas. Slėpdamasi nuo apšaudymų, kartu su tėvais ir jaunesniuoju broliuku mergaitė persikelia į daugiaaukščio namo rūsį.

10.00 € Plačiau