„Medis“ ir „Fabrikas“

5.00 €

Aprašymas:

„Slinktys“, bendradarbiaudamos su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene ir YIVO institutu, tęsia knygelių, verstų iš jidiš kalbos, seriją. Visos serijoje „Bibliotekėlė“ išleistos knygos parašytos ir pirmą kartą išleistos XX amžiuje. Leidiniuose pateikiamos autentiškos iliustracijos.

Naujausioje knygoje publikuojami du Avrom Reyzen apsakymai – „Medis“ ir „Fabrikas“. Leidėjai sako, kad naujoji knyga ištikimus skaitytojus nustebins, o tuos, kurie šios serijos knygą į rankas paims pirmą kartą, viliamasi paskatinti atsiversti ir anksčiau išleistas knygas. A. Reyzen kūriniuose atsiveria liūdna realizmo poetika. Apsakymuose „Medis“ ir „Fabrikas“ nagrinėjami žmonių santykiai, žmogaus ir gamtos ryšys, kalbama apie skausmingas netektis. Kūriniuose atsiskleidžia, kad netektis – ne tik artimo žmogaus praradimas. Stebėti, kaip žūsta medis ar upelis, gali būti taip pat nepakeliama. Tai emocinę brandą ugdantys apsakymai, savo turiniu, raiška ir egzistencinėmis ištaromis artimi ryškiausiems lietuvių literatūros klasikos kūriniams.

A. Reyzen (1876–1953) – poetas, prozininkas, leidėjas. Gimė Koidanove (Baltarusija), įgijo tradicinį žydų ir pasaulietinį išsilavinimą. Pradėjo publikuotis žydų spaudoje būdamas 14-os. Pirmasis eilėraštis išspausdintas 1891 m., o pirmasis apsakymas atskira knyga išleistas Vilniuje 1892 m. Gyvendamas Varšuvoje įsteigė leidyklą Central („Centras“), inicijavo žurnalą Eyropeishe literatur („Europos literatūra“), aktyviai publikavo savo kūrinius periodiniuose leidiniuose ir keliose jo paties sudarytose literatūros antologijose. Parengė du jidiš kalbos vadovėlius. Jidišizmo pradininkas. 1908 m. dalyvavo Černovicų jidiš kalbos konferencijoje, kurioje jidiš buvo paskelbta nacionaline žydų kalba. Nuo 1911 m. gyveno Niujorke, kur tęsė vaisingą literatūrinę veiklą. Nuo 1929 m. dirbo viename įtakingiausių JAV žydų leidinių jidiš kalba Forverts („Pirmyn“). Šiam leidiniui kiekvieną savaitę parašydavo po apsakymą. Be daugybės grožinių kūrinių, paskelbė trijų tomų memuarus Epizodn fun mayn lebn („Epizodai iš mano gyvenimo“).

„Yra daug jidiš rašytojų, kurie už savo sėkmę dėkingi juos skatinusiam Reizenui. Daugelį metų jis pasiaukojančiai leido ir redagavo jidiš žurnalus, kurių svarbiausias tikslas buvo suteikti tribūną jauniems kovojantiems rašytojams... Jis neturėjo jokios arogancijos, pretenzijų ir asmeninės tuštybės“, – taip mirus rašytojui apie jį buvo rašoma nekrologuose.

Naujoji knyga iliustruota Arnold Belkin piešiniais. A. Belkin (1930–1992) – Kanados ir Meksikos tapytojas, daugiausia kūręs sieninę tapybą (freskas). Tačiau taip pat yra sukūręs tapybos darbų ant drobės, atvirukų, surengęs daugybę parodų, kūrė scenografiją teatrui, šokio spektakliams, yra sukūręs keletą skulptūrų, iliustravęs knygų.

Kaip ir kiti serijos „Bibliotekėlė“ leidiniai, „Medis“ ir „Fabrikas“ yra įgarsinti aktoriaus Eimanto Bareikio, garso režisierius ir kompozitorius – Simon Gimelstein. Pasiklausyti kūrinių galės kiekvienas, savo mobiliajame įrenginyje turintis QR programėlę.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Manuscriptum discipuli arba studentiška 1990-1991 metų kronika

Tadas Žvirinskis

Siekti autentikos (ar bent jos regimybės) – viena iš dienoraštinio romano priedermių. Tadas Žvirinskis savajame „Manuscriptum discipuli“ su šiuo uždaviniu susitvarko puikiai. Kauno medicinos instituto studento, būsimo farmacininko, dienoraštis apima 1990–1991 m. laikotarpį – bene įdomiausią ir dramatiškiausią mūsų laiką istoriniu, politiniu, sociologiniu ir, žinoma, dvasiniu požiūriu.  

8.00 € Plačiau