Šiandien Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga paskelbė ilgąjį geriausių 2020 m. verstinių šiuolaikinės grožinės literatūros knygų sąrašą, kuriame – „Bazilisko ambasados“ čiabukų serija!
„Bazilisko ambasados“ serijos čiabukai – tarp geriausių 2020 m. verstinių knygų
2020 m. šioje serijoje pasirodė trys asociacijos „Slinktys“ išleistos užsienio poetų knygelės:
° Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Dainelė apie sąryšius ir priklausomybes, sudarė Greta Ambrazaitė, iš lenkų kalbos vertė Vytas Dekšnys (Bazilisko ambasada, Nr. 5).
° Triin Paja, Naktis tamsi kaip plaukai seserų, sudarė ir iš estų bei anglų kalbų vertė Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė (Bazilisko ambasada, Nr. 6).
° Kerry Shawn Keys, Fetišas, sudarė ir iš anglų kalbos vertė Dominykas Norkūnas (Bazilisko ambasada, Nr. 7).
Paskutiniuosius 2020 m. čiabukų egzempliorius vis dar galima įsigyti slinktys.lt elektroninėje parduotuvėje, taip pat – knygos.lt, patogupirkti.lt, knygyne „Eureka“ ir Facebookˈo paskyroje „Bazilisko ambasada“.
LLVS ekspertų komisijoje šiemet dalyvavo ir ilgąjį sąrašą sudarė literatūrologas prof. dr. Vytautas Bikulčius, literatūros apžvalgininkas Ramūnas Gerbutavičius, literatūrologė doc. dr. Audinga Peluritytė-Tikuišienė ir literatūrologė dr. Dalia Zabielaitė.
Visas 2020 m. ilgasis geriausių verstinių knygų sąrašas: https://bit.ly/2RnAE3n
Čiabukus galite įsigyti slinktys.lt elektroninėje parduotuvėje:
Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Dainelė apie sąryšius ir priklausomybes
Triin Paja, Naktis tamsi kaip plaukai seserų
Kerry Shawn Keys, Fetišas
Siūlome įsigyti:
Laiškai iš Mardasavo
Po rašytojo ir dailininko Leonardo Gutausko (1938–2021) mirties knygos „Laiškai iš Mardasavo“ sudarytojui, literatūros kritikui Valentinui Sventickui teko peržiūrėti dalį jo literatūrinio palikimo. Skaitydamas eilėraščius, sudėtus į didžiausią aplanką, jis pradėjo žymėtis tuos, kuriuose minimas Mardasavas, to kaimo apylinkės ir realijos: Ūla, Merkys, Merkinė, Zervynos, jose gyvenęs Juozas Aputis ir t. t. Tada ir šmėstelėjo mintis, kad tuos mardasaviškus eilėraščius, nespausdintus knygose, reikia kaip nors „parodyti“. Mintis vyniojosi toliau, nutarta prie L. Gutausko eilėraščių priglausti kitus Mardasavo „atėjūnus“ – dailininką Povilą Ričardą Vaitiekūną ir patį V. Sventicką. Visi trys menininkai Mardasave gyveno ir gyvena arba bent vasaroja. Tad ir į jų kūrybą tas kaimas ir apskritai šilinių dzūkų kraštas savaime atėjęs.