• A
  • A
  • A

„Karoliniškių ruduo“ grįžta: Gavelis, Švedaitė, Dirgėla ir tango improvizacijos

Literatūros ir muzikos festivalis „Karoliniškių ruduo“ grįžta. Antrą kartą vyksiantis asociacijos „Slinktys“ ir Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos Karoliniškių filialo organizuojamas festivalis spalio 7 ir 10–15 d. išsiilgusius meno pakvies į trylika įvairių renginių, kurių metu prisiminsime tokias mūsų kultūrai svarbias asmenybes kaip Jonas Mekas, Ričardas Gavelis, naujai pažvelgsime į fotomenininko Antano Sutkaus kūrybą, susitiksime su šiuolaikiniais kūrėjais.

Pasak festivalio bendraorganizatorių asociacijos „Slinktys“, pernai startavęs festivalis sulaukė didelio pasisekimo – žmonės ėjo į renginius, noriai įsitraukdavo į diskusijas, dalijosi praturtinančiomis patirtimis, o šiemet besibaigiant vasarai jau ėmė domėtis, ar toks festivalis vyks ir šį rudenį.
Vienas iš svarbiausių festivalio akcentų – dėmesys Karoliniškių mikrorajone gyvenusiems ir tebegyvenantiems menininkams. Šiemet į festivalį pakviesti čia gyvenantys dailininkas Arvydas Baltrūnas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, kurį laiką šiame mikrorajone gyvenę poetai Dainius Gintalas, Antanas A. Jonynas.

„Ruduo – naujo bibliotekos sezono pradžia. Skaitytojai grįžta į biblioteką po atostogų ir vasaros darbų, yra pasiilgę kultūrinio judesio, o bibliotekos tikslas – tokį poreikį patenkinti. „Karoliniškių rudens“ metu labai koncentruotai, vos per savaitę, įvedame žmones į tą naują sezoną, o taip pat pristatome įdomiausias kultūros lauko naujienas“, – kitą svarbų akcentą pabrėžė Karoliniškių bibliotekos atstovai.

Šiųmetis festivalis startuos spalio 7 d. Vilniaus televizijos bokšte Antano Sutkaus parodos atidarymu, o Karoliniškių bibliotekos erdvės šurmuliuoti pradės spalio 10-ąją. Būtent tądien bibliotekoje vyks oficialus festivalio atidarymas „Ir šventieji šoka tango“. Plati „Karoliniškių rudens“ programa sudaryta taip, kad būtų aktuali skirtingomis meno sritimis besidomintiems žmonėms: vyks filmų peržiūros, fotografijos ir tapybos parodų atidarymai, poezijos skaitymai, kūrybinės dirbtuvės, muzikinės improvizacijos. Be jau minėtų menininkų, į susitikimus pakvies rašytojos Lina Laura Švedaitė, Aldona Ruseckaitė, aktorius Andrius Bialobžeskis, režisierius Vytautas V. Landsbergis ir kitos įdomios asmenybės.

Festivalyje laukiami ir mažieji skaitytojai – susitikimams su jais jau ruošiasi rašytojas Tomas Dirgėla, vertėja Miglė Anušauskaitė. Spalio 15-ąją festivalį užbaigs Ričardo Gavelio skaitymai. Šis prozos meistras, dramaturgas, publicistas taip pat gyveno Karoliniškėse.
„Karoliniškių rudens“ metu vyks knygų mugė, kurioje bus pristatomos literatūros naujienos. Festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracija.


Organizatorių informacija

Siūlome įsigyti:

Gaidys raudonskiauterys

Perec Markiš

Kartą gyveno išdidi bei pasipūtusi povelė ir ne mažiau išdidus gaidys raudonskiauterys. Povelė puošėsi karoliais ir svajojo ištekėti už karaliaus, o gaidys kedeno savo dailią skiauterę ir troško vesti povelę bei karaliauti pasaulyje. Bet pasaka nebūtų tokia įdomi, jei visi veikėjų norai išsyk išsipildytų. Nebūtų ji tokia įdomi ir tada, jei svajonių nesujauktų ragana – vienaakė senė raupsuotu veidu.   Eiliuota pasaka vaikams „Gaidys raudonskiauterys” (Der Galaganer hon/ דער גאלאגאנער האן ) išleista 1922 m.

4.50 € Plačiau