Meno bangos: kūrėjų rezidencijos, bet ne tik

2022-07-05

VšĮ MENO BANGOS įkurtos prieš devynerius metus Ignalinoje. Nuo to laiko projektų būta daug ir kuo įvairiausių, tačiau bene garsiausiai per Lietuvą ir šiek tiek toliau skamba menininkų rezidencijos.

Sumanymas toks: bent jau savaitei ar ilgesniam laikui pakviesti į Ignaliną, į kaimo turizmo sodybą ,,Saulėtekis“ grupę kuo įvairiausių sričių kūrėjų. Dailininkai, aktoriai, kompozitoriai, rašytojai kartu keliauja po Ignalinos kraštą, atskleidžia savo kūrybą didesnių ar mažesnių miestelių bendruomenėms, randa temų būsimiems kūriniams.

Šių metų birželį Ignalinoje svečiavosi poetai Jurga Jasponytė ir Marius Burokas, vertėjos Jonė Ramunytė ir Indrė Klimkaitė, prozininkė Loreta Jastramskienė, dailininkas Romas Balinskas, dailėtyrininkė Dalia Karatajienė, fotoaparato iš rankų nepaleidžiantis Deimantas Jastramskas, ukrainietė dainininkė Julija Konoplickaja, šiuo metu studijuojanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Dainininkę palankiai sutiko Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla, į rezidencijos veiklą įsitraukė šioje mokykloje dirbanti pedagogė, pianistė Laima Kutrienė. Būtent ji rezidencijos baigiamajame koncerte akompanavo Julijai, prieš tai ilgokai ir reikliai su ja repetavusi, padėjusi atsirinkti repertuarą.

Rezidentės ir rezidentai lankėsi Linkmenų bibliotekoje bei Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazijoje, pasakojo apie vertėjų duoną, apie svarbiausias verstas knygas.

Savo kūrybą Ignalinos bibliotekoje pristatė prozininkė Loreta Jastramskienė. Rezidencija lankėsi ir Ceikiniuose – tuose dzūkiškuose Aukštaitijos Ceikiniuose, kur visada maloniai sutinkami svečiai. Ten dainavo ne tik Julija Konoplickaja, bet ir vietos ansamblis ,,Serbenta“.
Savo menus rezidencija skleidė ir Vidiškių bibliotekoje, ir pačioje ,,Saulėtekio“ sodyboje, noriai priimdama besidominčius svečius.

Šiuo metu MENO BANGOS kaupiasi naujiems projektams. Tai – rašinių ciklas svetainėje www.menobangos.lt, atskleisiantis Utenos regiono įdomių žmonių gyvenimus, kultūros įvykių tėkmę, daug dėmesio skirsiantis Ukrainos kultūrai. Tai – ir šeštoji (jau!) menininkų rezidencija ,,Lygiadienio link“, tai – 2021 rudenį vaikų literatūros autorių sukurta knyga ,,Ignalinos pasakos“ bei jos sklaida.

,,Banguojame todėl, kad gyventi būtų įdomiau“ – sako VšĮ MENO BANGOS vadovas Marius Kraptavičius. ,,Ignalinos kraštas toks įdomus, kad tiesiog neįmanoma į jį nekviesti menininkų. Mums svarbu, kad jie pailsėtų, kad bent trumpam pamirštų buitį, kad susikauptų naujiems darbams“.

Minėtina, kad rezidencijos ,,Ignalinos gelmės“ projektą rėmė kultūros taryba, o informacijos partneriais tapo laikraštis ,,Mūsų Ignalina“ bei slinktys.lt.

Daugiau apie rezidenciją ,,Ignalinos gelmės“ galima skaityti čia

https://www.menobangos.lt/loreta-jastramskiene-vandens-pamylejimas/

https://www.menobangos.lt/gintare-adomaityte-ka-sapnuoja-vertejos/

Dalios Karatajienės ir Deimanto Jastramsko nuotraukose:

Dainininkė Julija Konoplickaja

Rašytoja Loreta Jastramskienė

MENO BANGŲ inf.

Siūlome įsigyti:

Nuogais delnais

Dovilė Jonušytė

Dovilės Jonušytės eilėraščių knygoje „Nuogais delnais“ fiksuojama gyvenimiška patirtis, atvirai kalbama apie džiaugsmus, netektis ir ilgesį. Tai grynosios lyrikos tekstai, kuriuose itin svarbią vietą užima peizažai.

6.00 € Plačiau