• A
  • A
  • A

Muzikinis „Spiečius“ skamba jau po atlikėjo Sauliaus Spindi mirties

Birželio 7 dieną artimiausių bičiulių būryje buvo pristatytas prieš du mėnesius Anapilin iškeliavusio talentingo muzikos kūrėjo ir atlikėjo Sauliaus Spindi paskutinis albumas „Spiečius”. „Tikiuosi, kad jis taps tyro oro gurkšniu pasaulio melomanams, gyvenantiems dūzgiančiame vartotojų avilyje“, - įrašinėdamas albumą sakė Saulius Labanauskas, turėjęs sceninį vardą Sauliaus Spindi.

Pirmas birželio pirmadienis albumo išleidimui pasirinktas neatsitiktinai, nes tai - Sauliaus gimtadienis. Tad susirinkę kūrėjo draugais ne tik klausėsi naujo albumo kūrinių, bet ir dalinosi atsiminimais iš bendravimo su muzikos kūrėju ir pirmų naujo albumo „Spiečius“ įspūdžių.

Apie tai, kad mirė garsus alternatyvios muzikos kūrėjas Saulius Labanauskas, kurio sceninis vardas - Sauliaus Spindi, buvo pranešta balandžio 12 dieną. 1980 metais gimęs atlikėjas buvo Vilniaus gotikinio metalo grupės „Saprophytes“ įkūrėjas. Pastarąjį dešimtmetį jis ėmėsi solinės karjeros ir kūrė elektroninę muziką. Jis buvo nevengęs eksperimentuoti atlikėjas, savo kūryboje jungęs elektroninį ir folklorinį skambesius. Solinio atlikėjo kelią pradėjo 2011 metais, ir buvo išleidęs tris albumus. Ypač didėlio populiarumo sulaukė jo albumas „Vai tu girala”, kuriame derinama garsaus dzūkų dainininko Petro Zalansko dainos ir autorinė Sauliaus elektroninė muzika. Paskutinį albumą „Spiečius“, kurį išleido asociacija „Slinktys” ir VšĮ „Dangus”, Saulius Spindi vadino šviesiu.

„Saulius Spindi buvo unikalus. Meistriškų Sauliaus aranžuočių ir kūrybinio jautrumo , muzikinės pajautos dėka jam pavyko muzika, dainos, kurios yra tiek pat archaiškos, kiek ir šiuolaikiškos“, - atsiliepė dainų autorius ir atlikėjas Domantas Razauskas.

Vienu įkvėpimu

„Spiečius” - tai ketvirtas albumas autoriaus ir atlikėjo Sauliaus Spindi, kurios tikrasis vardas - Saulius Labanauskas. Tai - konceptualus albumas apie spiečių, kuriame gvildenamos įvairios nūdienos sociumo temos. Visas albumas įdainuotas lietuviškai, be pauzių. Vienu įkvėpimu paliestos žmogaus vertybinės temos, kurios turi sąsajų su bičių gyvenimu. Tai pasakojimas apie mažą ląstelę, jos savybes ir įpročius iš kurių susideda sudėtinga sistema, su perspektyva į visatą ir viskas sujungiama ratu. „Albume metamas žvilgsnis į senolių išmintį, kas mes esame dabar ir kur eisime rytoj, per šiuolaikišką, kiek eksperimentinį, skambesį“, - apie „Spiečių“ kalbėjo Saulius Spindi.

Buvo tikimasi, kad išleidus albumą, pagal galimybes, atsižvelgiant į COVID 19 situaciją, bus rengiami vieši pristatymai - koncertai. Deja, tam nebuvo lemta išsipildyti. Tačiau Sauliaus Spindi muzikinė kūryba skamba ir toliau.

Albumą galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje

Siūlome įsigyti:

Višta, kuri norėjo šukų

Bentsiyen Raskin

Pasaką apie gaidelį ir vištytę žino daugelis. Bet ar kam nors teko girdėti pasaką apie gaidelį ir vištytę, kuri įsigeidė šukų? Jeigu reikia šukų, vadinasi, teks važiuoti į mugę. Jeigu važiuosi į mugę, pakeliui tikriausiai ką nors sutiksi. Jei ką nors sutiksi, kaipgi nepakviesi jų sėstis į vežimaitį? O kas gali nutikti vežimaičiui, kuriame sėdi gaidelis, vištytė, liūtas, tigras ir dramblys?

4.50 € Plačiau