Ką tik iš spaustuvės atkeliavo naujausia mūsų knyga - jaunųjų Sakartvelo poetų antologija „Aidintys“

Jau pasirodė ilgai laukta jaunųjų Sakartvelo poetų antologija „Aidintys“, kurią sudarė Greta Ambrazaitė, tekstus vertė Dominykas Norkūnas ir G. Ambrazaitė. Joje publikuojama dešimt ryškiausių jaunųjų Sakartvelo poetų: Aleksas Čigvinadzė, Lija Likokeli, Beka Achalaja, Salomė Benidzė, Nika Lašchija, Ereklė Deisadzė, Giorgis Arabulis, Giorgis Čutlašvilis, Giorgis Šonija, Nini Eliašvili.

Antologiją „Aidintys“ išleido „Slinktys“. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai – Sakartvelo ambasada Lietuvos Respublikoje, Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centras.

Išleista rinktinė lietuvių skaitytojams leis iš arčiau pažvelgti į 1986–1995 m. gimusių autorių kartos poeziją, kurioje savitai reflektuojamos šalies kultūrinės bei socialinės realijos, kasdienybės pulsas, dabarties ženklai, prasmės klausimai.

Ši knyga prakalbina Lietuvai artimo, tačiau literatūriškai vis dar gana menkai pažįstamo Sakartvelo jaunuosius kūrėjus, pristatydama jų drąsius poetinius ieškojimus. Visi tekstai pateikiami kartvelų ir lietuvių kalbomis.

Pažodinius vertimus iš kartvelų kalbos parengė Iraklis Dudauris, Lidija Giorgobiani, Giorgis Kobachidzė ir Sofija Tabatadzė.

Knygą galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje.

Siūlome įsigyti:

Istorijos skanėstai

Audronė Meškauskaitė ir Aurina Venislovaitė

Istorijos skanėstai – tai visokios įdomybės iš Lietuvos praeities. Rimti istorikai tikriausiai sakys, kad jos nelabai reikšmingos, kad yra kur kas svarbesnių. Bet tos, svarbesnės, stropiai išrikiuotos vadovėliuose, tad su jomis mažasis skaitytojas vieną dieną tikrai susipažins. O iki tol juk galima pasmaguriauti istorijos ir įsitikinti, kad ji turi daug skonių. Kartais ji rūgšti, kartais kartoka, o kai kada net labai saldi. Skanaus skaitymo!

11.70 € Plačiau