Pristatyta jaunųjų Sakartvelo poetų antologija

Birželio 3-osios pavakare, Lukiškių aikštėje atidarytoje vasaros skaitykloje #Vilnius skaito, buvo pristatyta ir netrukus pasirodysianti jaunųjų Sakartvelo poetų antologija „Aidintys” (leidžia „Slinktys”).

Šiais metais, minint Sakartvelo Nepriklausomybės dieną, Sakartvelo ambasada, bendradarbiaudama su projektu „Vilniaus skaito“, taip pat atidarė lentyną, kurioje – į lietuvių kalbą išversti kartvelų literatūros klasikų kūriniai, knygos apie kartvelų meną ir istoriją bei fotoalbumai apie Sakartvelo gamtą ir architektūrą. Vakaro metu į šią lentyna gulė ir Lietuvos rašytojų sąjungos pastangomis išleista kartvelų moterų prozos rinktinė „Sausas Mėnulio veidas”.

Jaunųjų Sakartvelo poetų antologija pasirodys birželio gale. Ji taip pat ras vietą vasaros skaitykloje #Vilnius skaito. Antologijai tekstus vertė Greta Ambrazaitė ir Dominykas Norkūnas, sudarė G. Ambrazaitė. Knygos redaktorius Vladas Braziūnas. Pažodinius vertimus atliko dr. Vido Kavaliausko vadovaujami Tbilisio Technologijos universitete įsikūrusio Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai bei Giorgi Kobachidzė, dirbantis Sakartvelo ambasadoje Vilniuje.

Renginyje kalbėjo Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambsadorius Levan Gvachliani, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, asociacijos „Slinktys” pirmininkas Juozas Žitkauskas. Ištraukas iš knygų skaitė G. Ambrazaitė bei Lietuvos ir Sakartvelo studentai.


Nuotraukų autorius Rokas Bagočiūnas

Siūlome įsigyti:

Adatos ąsa

Wiesław Myśliwski

Adatos ąsa – ne tiktai skylutė siūlui įverti. Tai ir senų seniausia – biblinė – metafora, hiperbolė, simbolizuojanti neįmanomą dalyką. Štai „Evangelijos pagal Matą“ teiginys: „Lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį [ąsą], negu turtingam įeiti į Dievo karalystę“. Šiame Wiesławo Myśliwskio romane „Adatos ąsa“ – senovinė kalvoto miesto parko arka, pro kurią jaunystė skriejo į svajonę, meilę, pro kurią senatvės laiptai veda į prisiminimus, į buvusį laukinį, žalią slėnį, kurio jau nebėra ir kuris išvis nežinia ar buvo, kurioje dabar susitiko jaunystė ir senatvė.

10.60 € Plačiau