Pristatyta jaunųjų Sakartvelo poetų antologija

Birželio 3-osios pavakare, Lukiškių aikštėje atidarytoje vasaros skaitykloje #Vilnius skaito, buvo pristatyta ir netrukus pasirodysianti jaunųjų Sakartvelo poetų antologija „Aidintys” (leidžia „Slinktys”).

Šiais metais, minint Sakartvelo Nepriklausomybės dieną, Sakartvelo ambasada, bendradarbiaudama su projektu „Vilniaus skaito“, taip pat atidarė lentyną, kurioje – į lietuvių kalbą išversti kartvelų literatūros klasikų kūriniai, knygos apie kartvelų meną ir istoriją bei fotoalbumai apie Sakartvelo gamtą ir architektūrą. Vakaro metu į šią lentyna gulė ir Lietuvos rašytojų sąjungos pastangomis išleista kartvelų moterų prozos rinktinė „Sausas Mėnulio veidas”.

Jaunųjų Sakartvelo poetų antologija pasirodys birželio gale. Ji taip pat ras vietą vasaros skaitykloje #Vilnius skaito. Antologijai tekstus vertė Greta Ambrazaitė ir Dominykas Norkūnas, sudarė G. Ambrazaitė. Knygos redaktorius Vladas Braziūnas. Pažodinius vertimus atliko dr. Vido Kavaliausko vadovaujami Tbilisio Technologijos universitete įsikūrusio Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai bei Giorgi Kobachidzė, dirbantis Sakartvelo ambasadoje Vilniuje.

Renginyje kalbėjo Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambsadorius Levan Gvachliani, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, asociacijos „Slinktys” pirmininkas Juozas Žitkauskas. Ištraukas iš knygų skaitė G. Ambrazaitė bei Lietuvos ir Sakartvelo studentai.


Nuotraukų autorius Rokas Bagočiūnas

Siūlome įsigyti:

Valstybės atkūrimo istorijos

Raimundas Lopata, Alfonsas Eidintas

Herojus paprastai išaukštiname pagerbdami už atliktą milžinišką darbą, ypač valstybės kūrėjus, kurių pastangos apvainikuotos Lietuvos valstybės atkūrimu XX amžiaus pradžioje. Paprastai įvertiname Vasario 16-osios nutarimo signatarų, pirmosios vyriausybės narių, viceministrų, pasiuntinių, slaptųjų pasiuntinių, derybininkų konkrečius nuopelnus. Tačiau pažinimo ir smalsumo ugnių įkaitintoms auditorijoms rūpi ir jų tarpusavio santykiai, charakteriai, pomėgiai, arba keliami klausimai – kaip lietuvių politikai, susispietę ir besispietę Pirmojo pasaulinio karo metu apie Lietuvos Tarybą gyveno kasdienybėje, kuo jie maitinosi karo metu, kas buvo jų draugai ir su kuo pykosi, kaip veikė okupacijos sąlygomis ir ką neįprasto padarė, kokiomis priemonėmis veikė to meto politiniuose ar ekonominiuose procesuose.

22.70 € Plačiau