SLINKTYS Vilniaus knygų mugėje: įdomios diskusijos ir išskirtiniai susitikimai

2022-02-21

Leidykla „Slinktys“ jau gyvena džiugaus laukimo nuotaika ir Vilniaus knygų mugės lankytojus kviečia aplankyti „Slinkčių“ renginius bei nepraeiti pro net du leidyklos stendus, kur bus galima ne tik įsigyti knygų ir muzikos įrašų, bet ir pabendrauti su leidyklos atstovais bei autoriais.

„Slinkčių“ vadovas Juozas Žitkauskas sako, kad Knygų mugė – išskirtinė šventė, sujungianti rašytojus, leidėjus ir skaitytojus, o po ilgos pertraukos (2021 m. Knygų mugė neįvyko) šis renginys įgauna dar didesnę reikšmę. Leidėjas svarsto, kad nors pandemijos fone įpratome dalyvauti nuotoliniuose renginiuose, gyvų susitikimų visgi ilgisi ir skaitytojai, ir rašytojai, ir kitų sričių menininkai, kasmet paskutinę vasario savaitę susiburiantys po Knygų mugės vėliava.

„Knygų mugė yra svarbus renginys ir kultūrinis reiškinys, tad „Slinktys“ jam atsakingai ruošėsi ir suplanavo 8 renginius (vienas iš jų – Muzikos salėje), kuriuose visų labai lauksime. Renginiuose pristatysime naujausius leidyklos leidinius, į renginius atvyks rašytojai, skambės muzika, vyks prasmingos diskusijos. Ateikite, bus įdomu, – žada J. Žitkauskas. – Kviečiame ne tik į renginius, bet ir į susitikimus su autoriais leidyklos stende.“

Vasario 24 d. 11 val. Jaunųjų skaitytojų scenoje „Slinktys“ pristatys iš jidiš kalbos verstas knygeles vaikams. Susitikimo metu bus kalbama apie Lietuvoje dar menkai pažįstamą žydų literatūrą, skambės ištraukos iš penkių knygelių.

Vasario 24 d. 18 val. Rašytojų kampe vyks žemininkų poezijos skaitymai ir kompaktinės plokštelės „Suėjus prie žemės ribos. Skaito Paulius Šironas“ pristatymas.

Vasario 25 d. 18 val. Konferencijų salėje 5.5 lauks autoriai, kurių kūryba publikuojama rinkinyje „Literatūrinės slinktys 2021“. „Literatūrinės slinktys“ – išskirtinis kūrybingam jaunimui skirtas festivalis, jau dešimt metų suteikiantis galimybę talentingiausiems ir įdomiausiems jaunosios kartos kūrėjams pristatyti savo kūrybą. Būtent nuo šio festivalio prasidėjo „Slinkčių“, kaip asociacijos ir leidyklos, veikla.

Vasario 26 d. 15 val. Jaunųjų skaitytojų „Slinktys“ pristatys Viliaus Mačiliūno detektyvinę apysaką vaikams „Kas pagrobė mokytoją?“ Tai – pirmoji buvusio kriminalisto detektyvinė knyga vaikams. Su šia knyga leidykla plačiau praveria duris į vaikiško detektyvo žanrą.

Vasario 26 d. 18 val. Konferencijų salėje 5.5 kviečiame į dubeltavus poetinius muzikinius pašnekesius dzūkiškai ir lietuviškai: bus pristatoma naujausia J. Žitkausko poezijos knyga „Dubeltavos išpažintys“ ir Roko Kašėtos albumas „Dzūkodelika“. Kalbėsime apie tarmės kaip tapatybės ženklą ir dzūkų tarmės išskirtinumą.

Vasario 26 d. 20 val. Konferencijų salėje 5.3 bus pristatomas įdomi ir svarbi knyga – Sakartvelo jaunųjų poetų kūrybos antologija „Aidintys“. Šis leidinys pristato 1986–1995 m. gimusių autorių kartos poeziją, kurioje savitai reflektuojamos šalies kultūrinės bei socialinės realijos, kasdienybės pulsas, dabarties ženklai, prasmės klausimai.

Vasario 27 d. 12 val. Konferencijų salėje 1.3 skaitytojų lauks rašytojas Tadas Žvirinskis. Kalbėsime apie naujausią jo knygą „Manuscriptum discipuli, arba studentiška 1990–1991 metų kronika“, kurioje pateikiamas išgalvotas vilniečio, Kauno medicinos universiteto farmacijos studento dienoraštis.

Vasario 27 d. 14.30 val. Muzikos salėje Sauliaus Spindi kompaktinės plokštelės pristatymas. Dalyvaus Paulius Vaicekauskas ir Nika Ganga.

Visas keturias mugės dienas „Slinktys“ Knygų mugės lankytojų lauks ir Muzikos salėje 1.29 bei 5 (knygų salėje) stende 5.D23. Šiame stende vasario 24 d. 16 val. svečiuosis ir klausytojų lauks P. Šironas, vasario 25 d. 14 val. su skaitytojais bendraus ir autografus dalins Valdas Aušra, neseniai išleidęs eilėraščių knygą „Chronos ir Kairos“ , 15 val. – Valdas Daškevičius (naujausia knyga – „Visas likęs laikas), 26 d. 16 val. – Vilius Mačiliūnas, vasario 27 d. 13 val. – Nika Piperita (su debiutine knyga „Gervė smėlynuose“), 14 val. – Tadas Žvirinskis.

SLINKČIŲ STENDAI:

5, pagrindinėje knygų mugės salėje - 5.D23;
1, Muzikos salėje – 1.29


„Slinkčių“ informacija

Siūlome įsigyti:

Dzūkų kalendorius, stalinis

Vilniaus dzūkuliai

Šių metų kalendoriaus tematika – grybai, grybavimas. Pristatoma 13 dzūkų pamėgtų, žinomų grybų: baravykas, ūmėdė, geltonasis kazlėkas, rudmėsė, bobausis, kazlėkas, lepšė, voveraitė, gudukas, raudonviršis, žvynabūdė, žalsvasis baltikas (žaliuokė), raudonoji musmėrė. Kalendoriuje pateikiami visi žinomi ir tik Dzūkijoje paplitę jų pavadinimai, trumpos miniatiūros apie juos, patarimai grybautojams bei patiekalų iš grybų receptai.   

2.00 € Plačiau