Smėlis laikrodžiuose senka: liko savaitė pateikti darbus „Literatūrinių slinkčių“ konkursui

2022-06-23

Nesustabdomai artėja rugsėjis, kai prasidės tradicinis festivalis „Literatūrinės slinktys“, suburiantis jaunuosius rašytojus ir dailininkus. Jaunieji kūrėjai vis dar turi laiko atsiųsti savo kūrinius ir dalyvauti konkurse. Konkurso laureatų darbai bus išleisti „Literatūrinių slinkčių“ rinkinyje. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūrybos laukiame iki liepos 1 dienos.

Festivalis „Literatūrinės slinktys“ kultūrinėje padangėje sužibo 2011 m. ir į kūrybinį vyksmą įtraukė daugelį tuo metu aktyviai veikusių ir tebeveikiančių jaunųjų kūrėjų. Ilgainiui festivalis išaugo į visą šalį apimantį reiškinį. Ne vienas jaunosios kartos rašytojas, publikavęs savo kūrybą festivalio rinkiniuose, šiandien yra išleidęs jau ne po vieną knygą, apdovanotas svarbiomis premijomis.

„Literatūrinės slinktys“ – išskirtinė galimybė jauniesiems menininkams – rašytojams ir dailininkams – pristatyti plačiajai visuomenei savo kūrybą. Festivalio metu išleidžiamas penkių knygelių rinkinys, kiekvienoje knygelėje publikuojami vieno rašytojo ir vieno dailininko kūriniai.

Formuojantis festivalio identitetui tapo įprasta, kad kasmet „Literatūrinių slinkčių“ renginiai vyksta ne tik Vilniuje, bet ir mažesniuose šalies miestuose. Šiemet numatytos išvykos į Tauragę ir Uteną – renginiai vyks bibliotekose, mokyklose. Bus atidarytos dvi parodos. Planuojami kūrybos skaitymai LRT radijuje ir žmonių susibūrimo vietose, tokiose kaip barai ir kavinės, o konkurso dalyviai bus pakviesti į kūrybinio meistriškumo dirbtuves.

Rašytojų ir dailininkų darbai į kūrybos rinkinį bus atrinkti konkurso būdu. Konkurse kviečiame dalyvauti 18–35 m. kūrėjus.

Penkis geriausius literatus šiemet išrinks komisija, kurią sudaro prozininkai Renata Šerelytė ir Saulius Vasiliauskas, poetai Aivaras Veiknys, Rasa Milerytė bei praėjusių metų „Literatūrinių slinkčių“ autorė Uršulė Toleikytė. Geriausius dailininkus išrinks ankstesniuose „Literatūrinių slinkčių“ festivaliuose dalyvavę dailininkai Petras Lincevičius, Rosanda Sorakaitė, Auksė Miliukaitė ir festivalio parodų kuratorė Emilija Statinaitė.

Iš poetų laukiame 20–25 anksčiau nepublikuotų eilėraščių, iš prozininkų – 15–30 puslapių nepublikuoto teksto. Dalyvauti konkurse šiemet kviečiame ir dramaturgus, iš kurių taip pat laukiame 15–30 puslapių anksčiau neskelbto teksto. Iš dailininkų laukiame 5–8 kūrinių reprodukcijų ar kitokių dokumentacijų. Kviečiami dalyvauti visų dailės šakų kūrėjai, tarpdisciplininių sričių menininkai.

Savo darbus galite siųsti el. p. literaturines.slinktys@slinktys.lt. Nepamirškite prisegti dalyvio anketos, kurią rasite čia.

Festivalį rengia asociacija „Slinktys“, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


„Slinkčių“ informacija

SRTRF 2022 m. iš dalies finansuoja projektą „Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai” (4000,00 Eur)
 

Siūlome įsigyti:

Vai tu girala

Saulius Spindi, Petras Zalanskas

Folkloro dainininkas, pasakotojas ir tautosakos pateikėjas Petras Zalanskas visą gyvenimą praleido Mardasavo kaime (Varėnos r.). Jis padainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. TV filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos pasiėmęs kūrėjas Saulius Spindi ryžosi įdomiam eksperimentui.

8.00 € Plačiau