• A
  • A
  • A

Tarptautinę vaikų gynimo dieną pristatytos naujausios „Slinkčių” knygos

Birželio 1 d., švenčiant Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje pristatytos naujausios „Slinkčių” knygos vaikams: Perec Markiš „Gaidys raudonskiauterys” ir Mani Leib „Liežuviukas Šaunuoliukas”, išverstos iš jidiš kalbos. Šių knygelių vertimas iš jidiš kalbos ir leidyba – „Slinkčių” bendras projektas kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene, kurį remia Geros valios fondas ir Lietuvos kultūros taryba. Leidinių originalai archyvuojami YIVO instituto el. bibliotekoje. Iš viso šiais metais dar pasirodys trys šio projekto knygos.

Knygeles iš jidiš kalbos vertė Dominykas Norkūnas ir Roza Bieliauskienė. Įgarsino aktorius Eimantas Bareikis, garso režisierius Simonas Gimelsten.

Pristatytų knygų originalai išleisti prieš gerą šimtmetį: P. Markiš (1895-1952) „Gaidys raundonskiauterys” – 1922, o M. Leib (1883 – 1953) „Liežuviukas šaunuoliukas“ 1918-aisiais. Abi – eiliuotos pasakaitės vaikams.

Pirmojoje pasakoja apie išdidžią povelę ir ne mažiau išdidų gaidį, kuris norėdamas parodyti, kad yra šauniausias iš visų, leidžiasi į kelią, kur jo tyko pavojai. Kas nutiks raudonskiauterio bendražygiams šikšnosparniukui ir striukam kalakutui? Ką jiems išburs visažinis miškinis? Apie tai ir daugiau šioje pasakaitėje.

„Liežuviukas šaunuoliukas” – bene vienintelė M. Leib, žymaus žydų poeto knygelė vaikams. Jinai apie berniuką, kuris, įveikęs išbandymus, nepabūgęs išsitepti purve, gauna stebuklingą dovaną. Tas berniukas ir yra Liežuviukas Šaunuoliukas, geraširdis, žodžio kišenėje neieškantis.

Knygos pristatymuose dalyvavo gimnazijos pradinių klasių mokiniai su pedagogais, aktorius E. Bareikis, filosofas Algirdas Davidavičius (skaitęs ištraukas jidiš kalba). Ištraukas iš knygelių taip pat skaitė gimnazijos ketvirtos klasės moksleivės Rugilė Dudonytė ir Auksė Ratner. Projektą pristatė asociacijos „Slinktys” vadovas Juozas Žitkauskas. Susirinkusius pasveikino Š. Aleichemo ORT gimnazijos direktorė Ruth Reches.

Šias knygeles galima įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje:
Gaidys raudonskiauterys
Liežuviukas Šaunuoliukas

Siūlome įsigyti: