Vilniaus sekretai – jau greitai solidžioje knygoje

Antrus metus „Slinktys” drauge su rašytoja Laura Švedaitę vykdo projektą „Vilniaus sekretai”, skirtą turtinti plačiojo Vilniaus atmintį ir tyrinėti jo tapatybę. Pasak projekto iniciatorės L. Švedaitė, „Vilniaus sekretų“ tikslas – duoti balsą vilniečiams ir leisti jiems patiems papasakoti, apie ką kalba jų miestas (ne tik senamiestis, bet ir kiti mikrorajonai), t. y. įgalinti žmogaus istoriją. Juk, kaip rašė Svetlana Aleksijevič, „istorija yra žmogaus veidas. Kiek šiame pasaulyje yra žmonių veidų, tiek – ir istorijų“.

Šiuo metu baigiamas ruošti „Vilniaus sekretų” leidinys, kuris turėtų pasirodyti kitų metų pavasario pradžioje!

Į knygą sudėti pokalbiai su vilniečiais, liudijantys gyvąją sostinės atmintį ir skirtingas patirtis, tekstai, gimę kūrybinių rašymo dirbtuvių metu, vilniečių laiškai ir specialiai šiam projektui daryta meninių Deniso Vėjo fotografijų serija „Pasivaikščiojimai su šuniu“.

Šiais metais „Miesto laboratorijoje“ ir Vilniaus mokytojų namuose įvyko trejos kūrybinio rašymo dirbtuvės su rašytoja, dramaturge Tekle Kavtaradze ir rašytoja Egle Ramoškaite, kurių metu Vilniaus gyventojai tyrinėjo sostinės atmintį ir ieškojo tinkamiausios formos tekstams apie Vilnių. Dirbtuvių metu vyko Deniso Vėjo fotografijų paroda.

Kai kurie pokalbiai apie Vilnių publikuoti leidinyje „Literatūra ir menas“.

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Siūlome įsigyti:

LITERATŪRINĖS SLINKTYS 2022. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba

Orestas Razumas, Dominykas Matulionis, Linas Daugėla, Paulius Aušra, Kornelija Mikalauskaitė, Adelė Gančierė, Augustė Daškevičiūtė, Joana Kairienė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Lilija Gotautaitė

Vienuoliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“ vėl kviečia burtis rudenėjančioj gaivoj ir pažinti penkių literatų ir penkių dailininkių kūrybą. Tradiciškai leidžiamas festivalio rinkinys, kuriame kartu su poezija, proza ir dramaturgija publikuojamos tapybos, tekstilės, grafikos kūrinių dokumentacijos.

10.00 € Plačiau