• A
  • A
  • A

Vilniaus sekretai – jau greitai solidžioje knygoje

Antrus metus „Slinktys” drauge su rašytoja Laura Švedaitę vykdo projektą „Vilniaus sekretai”, skirtą turtinti plačiojo Vilniaus atmintį ir tyrinėti jo tapatybę. Pasak projekto iniciatorės L. Švedaitė, „Vilniaus sekretų“ tikslas – duoti balsą vilniečiams ir leisti jiems patiems papasakoti, apie ką kalba jų miestas (ne tik senamiestis, bet ir kiti mikrorajonai), t. y. įgalinti žmogaus istoriją. Juk, kaip rašė Svetlana Aleksijevič, „istorija yra žmogaus veidas. Kiek šiame pasaulyje yra žmonių veidų, tiek – ir istorijų“.

Šiuo metu baigiamas ruošti „Vilniaus sekretų” leidinys, kuris turėtų pasirodyti kitų metų pavasario pradžioje!

Į knygą sudėti pokalbiai su vilniečiais, liudijantys gyvąją sostinės atmintį ir skirtingas patirtis, tekstai, gimę kūrybinių rašymo dirbtuvių metu, vilniečių laiškai ir specialiai šiam projektui daryta meninių Deniso Vėjo fotografijų serija „Pasivaikščiojimai su šuniu“.

Šiais metais „Miesto laboratorijoje“ ir Vilniaus mokytojų namuose įvyko trejos kūrybinio rašymo dirbtuvės su rašytoja, dramaturge Tekle Kavtaradze ir rašytoja Egle Ramoškaite, kurių metu Vilniaus gyventojai tyrinėjo sostinės atmintį ir ieškojo tinkamiausios formos tekstams apie Vilnių. Dirbtuvių metu vyko Deniso Vėjo fotografijų paroda.

Kai kurie pokalbiai apie Vilnių publikuoti leidinyje „Literatūra ir menas“.

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Siūlome įsigyti:

Vai tu girala

Saulius Spindi, Petras Zalanskas

Folkloro dainininkas, pasakotojas ir tautosakos pateikėjas Petras Zalanskas visą gyvenimą praleido Mardasavo kaime (Varėnos r.). Jis padainavo per 300 dainų, pasekė 150 pasakų ir sakmių, paliko apie 50 smulkiosios tautosakos kūrinių. TV filmuose ir knygoje įamžinto dzūko balsas išliko įrašuose, kuriuos pasiėmęs kūrėjas Saulius Spindi ryžosi įdomiam eksperimentui.

8.00 € Plačiau