• A
  • A
  • A

Nesugalvojau saulės

8.00 €

Aprašymas:

Kasdienybėje Nijolė Marytė Šerniūtė bando klausytis tylos, jos dienų pilnatvę kuria parašytas žodis, paukščio išlikimas kovojant su vanagu, gyvenimo bendrakeleiviai, kurie dar gyvi, kurie dar „nenušauti ir neapnuodyti“. Gebėjimas padėti saulę ant delno, o vyturį ant širdies leidžia poetei prisijaukinti gyvenimo rūstybę, ištverti „tarp čia ir tenai“.

Eilėraščiuose žmogaus egzistencija trapi, ji paženklinta asmeniniais praradimais, bet jie nesugniuždo poetės, eilėse justi iki skausmo skaidrus žvilgsnis į savo pačios būtį, kuri neįmanoma be gamtinės aplinkos, kuri neįmanoma kad ir be skaudžios savosios praeities. Autorei egzistenciškai būtinas ryšys su savo praeitimi, prasminga kalbėti apie tai, kas tave formavo, kas diegė tau gyvenimo supratimą, tad eilėraščiuose atskamba tolimos gentystės su protėviais atgarsiai.

Dr. ILONA ČIUŽAUSKAITĖ

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Holokaustą patyrusių asmenų tapatumo išgyvenimas

Ruth Reches

Knyga parengta daktaro disertacijos pagrindu. Joje nagrinėjama, kaip Holokausto sukelta trauma skatino keistis išgyvenusiųjų tapatumą karo metu, ir kokios yra ilgalaikės Holokausto pasekmės tapatumui.

9.00 € Plačiau