Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai

Kultūros aktualijos

2024-ieji ir „Slinktys“ – kur link?

Neseniai Lietuvos kultūros taryba paskelbė projektų finansavimo rezultatus. Leidėjams tai turbūt kaip loterija. Monetos metimas. Panašu, kad šįkart „Slinktims“ iškrito kalėdiniai džiaugsmai – finansavimą gavo šeši projektai. Tiek pat, beje, gavo ir „Rara“ – argi ne šauni draugija?

Žinoma, „Slinktys“ išleis ir daugiau knygų, bet dėl šių šešių jau galima nekantrauti.

Martynas Pumputis. Ne apie skaitymus. Apie prastą kūrybą

Kasmet išleidžiama daugybė knygų, kurios tikriausiai niekada nepasieks jūsų lentynų. Na, jei lentynas pasieks, tai rankų tikrai ne. Provincijos savilaida. Didmiesčių savilaida. Mažų leidyklų šlamštas. Didelių leidyklų šlamštas. Prasta literatūra niekada nepasitrauks iš leidybos. Prastų knygų yra daug. Šiuo metu sugalvoju vos kelias internetines svetaines, kuriose tarp parduodamų knygų galimai nėra nė vienos prastos. Tik kelias! Ir tik galimai! Po velnių, dideli šansai, kad ir pats tokią kažkada išleisiu.

Knygoje „Laiškai iš Mardasavo“ – Valentinas Sventickas, Povilas Ričardas Vaitiekūnas ir nepublikuoti Leonardo Gutausko eilėraščiai

2023-iesiems (Dzūkijos) metams persiritus į antrąją pusę, leidykla „Slinktys“ pristato naują leidinį – skirtingas meno rūšis ir literatūrinius žanrus sujungiančią trijų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – Leonardo Gutausko, Povilo Ričardo Vaitiekūno ir Valentino Sventicko – knygą „Laiškai iš Mardasavo“, kurią sudarė V. Sventickas.

Septintoji „Meno bangų“ kūrybinė rezidencija netrukus atvers duris

Kūrybinių rezidencijų Ignalinoje tradicija tęsiama. Rugpjūčio 14 d. prasideda rezidencija „Meno klasikos bangos“, kurią organizuoja įdomiomis iniciatyvomis garsėjanti viešoji įstaiga „Meno bangos“. Šiemet į rezidenciją iš įvairių Lietuvos kraštų atvyksta devyni menininkai, pakviesiantys Ignalinos gyventojus į įkvepiančius ir prasmingus renginius.

Premijuoti du „Slinkčių“ išleisti poetai

Kasmet „Poezijos pavasario“ įkarštyje skelbiami ne vienos premijos laureatai, tarp jų Dionizo Poškos bei Salomėjos Nėries. Šiemet D. Poškos premija skirta poetui, dailininkui, medalininkui Gvidui Latakui už naujausią poezijos rinkinį „Salos“, o Salomėjos Nėries – poetui Steponui Algirdui Dačkevičiui už poezijos rinktinę „Skruzdėlynas po šaukštu“. Abi knygas 2022 m. išleido „Slinktys“.

Skelbiamas festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas

Jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“ rugsėjo 11–17 dienomis jau dvyliktąjį kartą kvies visos Lietuvos gyventojus susipažinti su jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba. Šiemet kaip niekada anksti, Pasaulinės poezijos dienos proga, skelbiama jaunųjų menininkų kūrybos konkurso pradžia. Festivalio organizatoriai kviečia ne tik siųsti savo darbus tradiciniam penkių knygelių rinkiniui, bet taip pat aktyviai dalyvauti įprasminant Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Mistralio šokiai

Prancūzų instituto mediatekoje gruodžio 1 dieną vyko šiuolaikinės prancūzų poezijos vakaras ir antologijos „Šokantis mistralis“ pristatymas (išleido „Slinktys“, 2022 m.). Renginio metu poetas, vertėjas, antologijos sudarytojas Dainius Gintalas aptarė antologiją, jos sudarymo principus.

Pavadinimas nemelavo – kultūra visų

Rugpjūčio 17–19 dienomis Vilniuje vyko antrasis Vilniaus universiteto Studentų atstovybės programos „Be etikečių“, aktyviai veikiančios socialinės atskirties mažinimo ir žmogaus teisių srityse, narių organizuotas festivalis „Kultūra visų 2022“.