• A
  • A
  • A

Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai

Mistralio šokiai

2022-12-01

Prancūzų instituto mediatekoje gruodžio 1 dieną vyko šiuolaikinės prancūzų poezijos vakaras ir antologijos „Šokantis mistralis“ pristatymas (išleido „Slinktys“, 2022 m.). Renginio metu poetas, vertėjas, antologijos sudarytojas Dainius Gintalas aptarė antologiją, jos sudarymo principus.

Kadangi šiuolaikinė prancūzų literatūra plati, D. Gintalas nusprendė antologijai rinktis Pietryčių Prancūzijos poetus: iš Overnės–Ronos–Alpių ir Provanso–Alpių–Žydrojo kranto regionų. Vertėjas rinkosi viduriniosios kartos autorius (apie 35–55 m. amžiaus).

Pasak D. Gintalo, kone visi antologijos autoriai su užsidegimu dalyvauja skaitymuose, poetiniuose performansuose, jiems labai svarbus ryšys su klausytoju, jie tarsi nepailsta, juos „it vėjo jėgainių baterijas nuolat įkrauna <...> nuo kalnų atplūstantis, anam regionui būdingas vėjas mistralis“, taip kilo ir antologijos pavadinimas. Taip pat, kaip pastebėjo D. Gintalas, daugelis autorių aktyviai kuria tinklaraščius, tad jiems itin svarbus ne tik bendravimas su publika, bet ir tarpusavio ryšys.

Renginyje savo poeziją vaizdo įrašuose skaitė Grégoire Damon, Laurent Bouisset, Marlène Tissot, Annabelle Verhaeghe, Jean-Baptiste Cabaud, Katia Bouchoueva, Samantha Barendson. D. Gintalas perskaitė kūrinių vertimus į lietuvių kalbą, taip pat perskaitė kitų antologijos autorių eilėraščius bei trumpai pakomentavo, kuo išskirtinė jų kūryba.

„Šokantis mistralis“ pateko į 15min Metų knygos geriausių verstinių knygų 15-tuką. Už antologiją balsą galima atiduoti čia: https://www.15min.lt/metu-knygos-rinkimai/2022/balsuoti/verstines-poezijos-knygos

Nuotraukos Lino Daugėlos

SRTRF 2022 m. iš dalies finansuoja projektą „Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai” (4000,00 Eur)