Rengiama šiuolaikinės prancūzų poezijos antologija

2021-12-28

Poetas ir vertėjas Dainius Gintalas šiuo metu rengia šiuolaikinės prancūzų poezijos antologiją, skirtą Pietryčių Prancūzijos, tai yra Auvergne-Rhône-Alpes ir Provence-Alpes-Côte d'Azur regionuose gyvenančių poetų kūrybai.

Šie regionai pasirinkti ne atsitiktinai: autoriai iš šių regionų vertėjui geriausiai pažįstami, du iš jų – Jean- Baptiste Cabaud ir Frédérique Houdaer – jau dalyvavo kaip festivalio „Poezijos pavasaris“ svečiai, jų kūryba buvo spausdinta festivalio almanache bei kituose kultūros leidiniuose.

Šioje antologijoje numatyta pristatyti įdomiausius, įvairiais stiliais aktyviai kuriančius viduriniosios kartos poetus ir poetes. Vien šiuose regionuose originalia poetine raiška pasižyminčių poetų tikrai yra daug, tačiau planuojama pateikti pačių ryškiausių autorių dvyliktuką, tarp kurių taip pat minėtini Samantha Barenson, Grégoire Damon (jie kaip būsimos antologijos autoriai kviečiami atvykti į 2022 gegužės mėnesį vyksiantį festivalį „Kauno literatūros savaitė“), Samy Sapin, Arno Calleja, Thomas Vinau, Laurent Bouisset, Annabelle Verhaeghe ir kt.

Antologija bus dvikalbė, vadinasi, ją galės skaityti tiek lietuvių, tiek prancūzų poezijos mylėtojai, ją bus galima pristatyti ir Lietuvoje, ir Prancūzijoje.

Šiuolaikinės prancūzų poezijos antologiją „Slinktys” planuoja išleisti 2022 metų vasaros pabaigoje. Knygos literatūrinis redaktorius prof. Vytautas Bikulčius

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos autorė
Marie-Thérèse Champesme

Siūlome įsigyti:

Amerikos atradimas, arba Vaizduotės šokis

Alvydas Valenta

Atmintis ir vaizduotė šioje rinktinėje autoriui yra itin svarbios, galima sakyti, kad vaizduotė ir sukuria atmintį. Dar viena patraukli Alvydo Valentos poezijos ypatybė – skepsis, ironija, „apverstos“ vertybės.

15.00 € Plačiau