Rengiama šiuolaikinės prancūzų poezijos antologija

2021-12-28

Poetas ir vertėjas Dainius Gintalas šiuo metu rengia šiuolaikinės prancūzų poezijos antologiją, skirtą Pietryčių Prancūzijos, tai yra Auvergne-Rhône-Alpes ir Provence-Alpes-Côte d'Azur regionuose gyvenančių poetų kūrybai.

Šie regionai pasirinkti ne atsitiktinai: autoriai iš šių regionų vertėjui geriausiai pažįstami, du iš jų – Jean- Baptiste Cabaud ir Frédérique Houdaer – jau dalyvavo kaip festivalio „Poezijos pavasaris“ svečiai, jų kūryba buvo spausdinta festivalio almanache bei kituose kultūros leidiniuose.

Šioje antologijoje numatyta pristatyti įdomiausius, įvairiais stiliais aktyviai kuriančius viduriniosios kartos poetus ir poetes. Vien šiuose regionuose originalia poetine raiška pasižyminčių poetų tikrai yra daug, tačiau planuojama pateikti pačių ryškiausių autorių dvyliktuką, tarp kurių taip pat minėtini Samantha Barenson, Grégoire Damon (jie kaip būsimos antologijos autoriai kviečiami atvykti į 2022 gegužės mėnesį vyksiantį festivalį „Kauno literatūros savaitė“), Samy Sapin, Arno Calleja, Thomas Vinau, Laurent Bouisset, Annabelle Verhaeghe ir kt.

Antologija bus dvikalbė, vadinasi, ją galės skaityti tiek lietuvių, tiek prancūzų poezijos mylėtojai, ją bus galima pristatyti ir Lietuvoje, ir Prancūzijoje.

Šiuolaikinės prancūzų poezijos antologiją „Slinktys” planuoja išleisti 2022 metų vasaros pabaigoje. Knygos literatūrinis redaktorius prof. Vytautas Bikulčius

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Nuotraukos autorė
Marie-Thérèse Champesme

Siūlome įsigyti:

Gaidys raudonskiauterys

Perec Markiš

Kartą gyveno išdidi bei pasipūtusi povelė ir ne mažiau išdidus gaidys raudonskiauterys. Povelė puošėsi karoliais ir svajojo ištekėti už karaliaus, o gaidys kedeno savo dailią skiauterę ir troško vesti povelę bei karaliauti pasaulyje. Bet pasaka nebūtų tokia įdomi, jei visi veikėjų norai išsyk išsipildytų. Nebūtų ji tokia įdomi ir tada, jei svajonių nesujauktų ragana – vienaakė senė raupsuotu veidu.   Eiliuota pasaka vaikams „Gaidys raudonskiauterys” (Der Galaganer hon/ דער גאלאגאנער האן ) išleista 1922 m.

4.50 € Plačiau