Skelbiamas festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas: griežtėja sąlygos dalyviams

2024-03-21

Minint Pasaulinę poezijos dieną, skelbiamas festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas.

Rugsėjo mėnesį vyks jau tryliktasis jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“. Šiandien, minint Pasaulinę poezijos dieną, skelbiamas kūrinių atrankos konkursas.

Dalyvauti konkurse gali 18–35 m. amžiaus autoriai. Kaip ir kasmet, rašytojai, poetai ir dramaturgai, dar neišleidę pirmųjų knygų, turėtų atsiųsti 20–25 eilėraščius arba 15–30 puslapių prozos ar dramaturgijos teksto. Svarbu, kad kūriniai anksčiau nebūtų publikuoti. Konkurse dalyvauti norintys dailininkai turėtų atsiųsti 5–8  kūrinių reprodukcijas.

Kūrinius ir užpildytą dalyvio anketą reikia siųsti elektroniniu paštu literaturines.slinktys@slinktys.lt. Darbų pateikimo terminas – iki gegužės 15 d.

Penkių literatų ir penkių dailininkų, sulaukusių palankiausių komisijos vertinimų, darbai bus publikuojami „Literatūrinių slinkčių“ kūrybos rinkinyje.

Literatų darbus šiemet vertins Saulius Vasiliauskas, Gintarė Adomaitytė, Renata Šerelytė, Martynas Pumputis, Eimantas Garšauskas ir Linas Daugėla, o dailės darbus – Aistė Miliukaitė, Karolina Latvytė Bibiano, Dominykas Sidorovas ir Petras Lincevičius.

Jaunųjų kūrėjų festivalį organizuojančios asociacijos „Slinktys“ atstovai primena, kad festivalis – ne tik kūrybos rinkinio išleidimas, bet ir renginiai, parodos, todėl visus dalyvius skatina prieš siunčiant darbus apgalvoti, ar festivalio dienomis jie galės dalyvauti renginiuose. Dailininkams svarbu įvertinti, ar nuo rugsėjo 19 d. iki spalio pabaigos galės eksponuoti savo kūrinius parodose.

„Kviečiame pasižymėti konkurso pabaigos terminą, nes šiemet konkursas nebus pratęsinėjamas. Be to, labai svarbu siunčiant kūrinius nepamiršti užpildyti dalyvio anketos – neužpildžius anketos, jūsų darbai nebus vertinami“, – pabrėžia organizatoriai. Festivalis šiemet vyks rugsėjo 19–28 d.

 

„Slinkčių“ inf.

Siūlome įsigyti:

Vėjo akys

Jonas Liniauskas

Jonas Liniauskas (1955) – poetas, knygų vaikams autorius, vertėjas, kurio bibliografijoje suskaičiuotume per dvidešimt autorinių ir sudarytų leidinių. Studijavo lituanistiką, vėliau – matematiką, ekonomiką. Dirbo „Literatūros ir meno“, „7 meno dienų“ redakcijų atsakinguoju sekretoriumi, daugelį metų vadovavo Lietuvos rašytojų sąjungai. Poezijos įtraukta į įvairius almanachus ir rinktines. Sukūrė tekstų dainoms.

9.00 € Plačiau