Skelbiamas festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas

2023-03-23

Jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“ rugsėjo 11–17 dienomis jau dvyliktąjį kartą kvies visos Lietuvos gyventojus susipažinti su jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba. Šiemet kaip niekada anksti, Pasaulinės poezijos dienos proga, skelbiama jaunųjų menininkų kūrybos konkurso pradžia. Festivalio organizatoriai kviečia ne tik siųsti savo darbus tradiciniam penkių knygelių rinkiniui, bet taip pat aktyviai dalyvauti įprasminant Vilniaus 700 metų jubiliejų.

Visi į šiųmetį penkių knygelių rinkinį patekti norintys poetai, prozininkai, dramaturgai ir dailininkai kviečiami savo darbus siųsti iki balandžio 30 d. elektroniniu paštu literaturines.slinktys@slinktys.lt. Nepamirškite prisegti užpildytos dalyvio anketos, kurią rasite čia. Konkurse dalyvauti gali 18–35 m. amžiaus autoriai, jie turėtų atsiųsti 20–25 eilėraščius arba 15–30 puslapių prozos ar dramaturgijos teksto. Atrankai siunčiami tekstai turi būti niekur nepublikuoti. Konkurse dalyvauti norintys dailininkai turėtų atsiųsti 5–8 kūrinių reprodukcijas.

Kartu su Vilniaus jubiliejui paminėti skirtais renginiais festivalio organizatoriai skelbia papildomą vizualiojo eilėraščio apie Vilnių konkursą. Jame dalyvauti gali visi jaunieji autoriai, nepriklausomai nuo to, ar siunčia darbus pagrindinio konkurso penkių knygelių rinkiniui. Laureato eilėraštis bus atspausdintas ant atvirlaiškio 700 egzempliorių tiražu. Norintys dalyvauti šiame konkurse, vizualiuosius eilėraščius siųsti turi taip pat iki balandžio 30 d.

Literatūrinę kūrybą skaitys ir penkis verčiausius į knygeles patekti autorius išrinks komisija: prozininkai Saulius Vasiliauskas ir Gintarė Adomaitytė, poetės Ramunė Brundzaitė ir Rasa Milerytė, literatūros kritikas Martynas Pumputis ir praėjusių metų „Literatūrinių slinkčių“ autorius poetas Linas Daugėla. Penkis verčiausius dailininkus išrinks komisija, kurią sudaro dailininkai Auksė Miliukaitė, Karolina LatvytėBibiano, Dominykas Sidorovas ir Petras Lincevičius.

Kaip ir kasmet, plati festivalio programa apims renginius ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvos regionuose. Visi susidomėję bus kviečiami pasiklausyti jaunųjų poetų skaitymų bei susipažinti su jaunųjų dailininkų kūriniais. Festivalio dalyviams jau trečiąjį kartą bus organizuojamos kūrybinio meistriškumo dirbtuvės, kuriose rašymo patirties galės pasisemti iš savo srities profesionalų. Programoje nepamirštas ir Vilniaus 700 metų jubiliejus: numatytas protmūšis kultūrinio Vilniaus tema, jaunųjų ir vyresnių autorių, kurių kūryboje ryški Vilniaus tematika, skaitymai ir kiti renginiai.

SRTRF 2023 m. iš dalies finansuoja projektą „Jaunieji kūrėjai: kūryba, kritika, pokalbiai“ (5000,00 Eur)

Siūlome įsigyti:

Pasakaitė eilėmis apie mamą su trimis sūnumis

Mani Leib

Smagiai sueiliuota ir žaismingai parašyta pasakėlė pasakoja apie mamą ir tris sūnus – Tinginį, Ėdrūną bei Dūdžių. Brolių ir mamos likimas nėra pats geriausias – jie glaudžiasi mažoje trobelytėje ir gyvena vargingai. O ką jau kalbėti apie didesnes ir mažesnes brolių ydas: vienas, akivaizdu, tinginys, kitas valgo be saiko, o trečiam didžiausias malonumas – pūsti dūdą ir triukšmauti.

6.00 € Plačiau