„Slinktys“ Knygų mugėje: poetiniai duetai ir teatralizuoti renginiai vaikams

2024-02-19

Likus mažiau nei savaitei iki didžiausio knygų pasaulio renginio – Vilniaus knygų mugės – „Slinktys“ dalijasi renginių programa ir kviečia pasinerti į įvairiažanrės literatūros puslapius: prozą ir poeziją, tekstus vaikams ir suaugusiems, gimtakalbę ir verstinę literatūrą.

Šiemet Knygų mugės lankytojus „Slinktys“ pakvies į dvylika renginių, kurių maratonas prasidės nuo pirmosios mugės dienos. Ketvirtadienį, vasario 22 d., skaitytojai laukiami Leonardo Gutausko poezijos rinktinės „Pelynais švytintis laikas“ ir Valentino Sventicko sudarytos knygos „Laiškai iš Mardasavo“ pristatyme bei Ričardo Šileikos knygos „Pertrauka“ pristatyme.

Penktadienį „Slinktys“ paskyrė vien poezijai. Duetais naujausias knygas pristatys Jonas Liniauskas („Vėjo akys“) ir Diana Paklonskaitė („Gėlės kaip šunys“), Alvydas Valenta (rinktinė „Amerikos atradimas, arba Vaizduotės šokis“) ir Albinas Galinis (rinktinė „Saulėgrįža“). Renata Karvelis pakvies į knygos „mOterOs“ pristatymą. Visai neseniai R. Karvelis knyga Knygos meno konkurse apdovanota už meninius dizaino, maketavimo ir spaudos sprendimus.

Šeštadienį „Slinktys“ pradės haiku posmais – haiku rinktinės „Prakalba į šermukšnį“ pristatymu. Mugėje apsilankys ir bardas, rašytojas Edmundas Janušaitis – bus pristatoma naujausia jo knyga „Čia esu aš“. Tai jaunystės prisiminimais paremtas pasakojimas, kuriame atkuriamos XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžios nonkonformistinės jaunimo nuotaikos sovietinio režimo atžvilgiu. Į teatralizuotą latvių poezijos vaikams antologijos „Tirpsta diena kaip ledai“ kvies aktorius, bardas Dalius Skamarakas. Dar viename renginyje bus prisimintas jaunųjų kūrėjų festivalis „Literatūrinės slinktys“.

Įdomių ir smagių renginių netrūks ir trumpiausią mugės dieną. Sekmadienį „Slinktys“ pristatys pačias naujausias knygas. Viena iš jų – Bartoszo Połońskio romanas „Robčikas“, parašytas slengu, kuris sujungia slavų, lietuvių ir anglų kalbų elementus. Knyga labai palankiai sutikta Lenkijoje, o dabar ji prabyla ir lietuviams. Pristatyti knygos vaikams „Geltonas katinas, bet ne cepelinas“ iš Čikagos atvyksta jos autorius Valdas Aušra. Debiutinį romaną „Oda, kvepianti chalva“ pristatys Ieva Jakubauskaitė.

Mugės lankytojų „Slinkčių“ stende 5.C01E lauks ne tik pačios naujausios ir su specialia nuolaida parduodamos seniau išleistos knygos, bet ir rašytojai. Čia bus galima pasimatyti su Ričardu Šileika, Diana Paklonskaite, Jonu Liniausku, Albinu Galiniu, Alvydu Valenta, Renata Karvelis, Edmundu Janušaičiu, Bartoszu Połońskiu ir Ieva Jakubauskaite.

 

„Slinkčių“ inf.

Siūlome įsigyti:

Haiku ir senriu rinkinys „Vėjo varpeliai“

Sudarė ir išvertė Artūras Šilanskas

Greta haiku rinkiniams būdingo ir įprasto tekstų suskirstymo pagal metų laikus knygoje taip pat yra skyrius Vilniaus įkūrimo 700-osioms metinėms pažymėti („Bokšto laikrodžio dūžiai“).

12.00 € Plačiau