Vėjo akys

Aprašymas:

Jonas Liniauskas (1955) – poetas, knygų vaikams autorius, vertėjas, kurio bibliografijoje suskaičiuotume per dvidešimt autorinių ir sudarytų leidinių. Studijavo lituanistiką, vėliau – matematiką, ekonomiką. Dirbo „Literatūros ir meno“, „7 meno dienų“ redakcijų atsakinguoju sekretoriumi, daugelį metų vadovavo Lietuvos rašytojų sąjungai. Poezijos įtraukta į įvairius almanachus ir rinktines. Sukūrė tekstų dainoms.

„Vėjo akys“ – aštuntoji poeto knyga vyresniems skaitytojams, pasirodanti po aštuonerių metų pertraukos. Naujosios knygos leitmotyvas – laikas. Esamas, būsimas, buvęs; laikas, kuriame įstringama, ir laikas, kuris prateka pro šalį. Jei kalbėtume paties poeto žodžiais, būtų galima sakyti: eilėraščiai prasimuša lyg paukščiai iš kevalų, žodžiai skrieja lyg kurtai. O vis dėlto esama čia ir tylios rimties, įsižiūrėjimo, įsiklausymo, ilgesio, pranašiškų nuojautų.

Minorines gamas keičia šmaikštesni pastebėjimai, žaismingesnės formos; o kitame puslapyje ir vėl bandoma apčiuopti pulsuojančią gyvastį ir to, kas prarasta, o gal ko nė nebuvo, kontūrus. Tai – klausianti knyga. Ne tik apie savo esatį, bet ir apie kitą. Knygos puslapiai šlama it drugelio sparnai: drugelio, kuris blaškosi pasąmonėje, ir to, kuris atspindi Stikso vandenis.


Jonas Liniauskas. Vėjo akys
Dailininkas - maketuotojas Rokas Gelažius
Išleidimo metai: 2023
Knygos puslapių skaičius: 112
Formatas: 13,5 x 25, minkšti viršeliai
ISBN kodas: 978-609-8286-40-3

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Žaliuose ežerynuose

Lazdijų krašto rašytojų antologija. Sudarytojas J. Žitkauskas

Pirmą kartą išleidžiama Lazdijų krašto rašytojų antologija. Joje – 86 autoriai. Daugiausia poetų, mažiau prozininkų, dar mažiau eseistų, bet yra ir literatūros kritikų, yra ir vertėjų...

17.00 € Plačiau