Europos pavasaris

11.60 €

Aprašymas:

„Europos pavasaris“ – modernus danų autoriaus Kaspar Colling Nielsen romanas apie keturių žmonių gyvenimo kelią ir deklaratyvią europietišką žmogaus laisvę. Daugiasluoksnis kūrinys provokuoja ir verčia permąstyti savo santykį su žmogiškosiomis vertybėmis. Romanas „Europos pavasaris“ nukelia į Danijos salą Lolandą. Čia telkiasi nauja bendruomenė, kurią sudaro vien tik turtingiausi žmonės bei šalies įžymybės: pasaulyje pripažinti mokslininkai, finansų srities rykliai bei menininkai. Lolande jie bando atrasti tradicinio senojo pasaulio gyvenimo būdo privalumų ir moderniausių technologijų dermę.

Rašytojas Kaspar Colling Nielsen atokioje, technikos stebuklų saugomoje, saloje apgyvendino puokštę įdomiausių veikėjų. Skaitytojai susipažins su išlepusiu, bet talentingu menininku Kristianu, kuris piešia su gamta susiliejančius išsigimusius žmones. Taip pat ir su buvusiu panku Sty, kuris ir pats nežino, kaip galiausiai tapo galerininku, nes nieko nesupranta apie meną.
Sty žmona – mokslininkė Elizabet, kuri atlieka tyrimus, bandydama perprasti žmogaus smegenų veiklą. Salos laboratorijoje ji vykdo eksperimentus su gyvūnais.
Dar viena veikėja yra Ema, kenčianti nuo valgymo sutrikimų. Galerininko ir mokslininkės dukra dirba savanore Mozambike. Čia danai nusipirko salą, į kurią ketina ištremti šalies įvaizdžiui kenkiančius imigrantus ir pabėgėlius. Besikuriančioje naujoje kultūroje Ema tampa centrine figūra.
Romano „Europos pavasaris“ siužetą pagardina ir fantastinis elementas – protingi bei kalbantys gyvūnai. Jie valdomi gamtos apibrėžtų instinktų, kurie puikiai dera su nepaprastu protu.
Trumpas aprašymas negali perteikti į kokį fantasmagorišką ir provokuojantį tekstą kviečia panerti talentingas rašytojas Kaspar Colling Nielsen, kalbantis apie pasaulį, kuriame karaliauja cinizmas.
Kaspar Colling Nielsen – danų rašytojas, kurio originalūs kūriniai įvertinti tiek gimtojoje šalyje, tiek užsienyje. Kritikų atsiliepimai ir skaitytojų apžvalgos neleidžia abejoti filosofinėmis įžvalgomis, egzistencinėmis temomis ir puikiu humoro jausmu pasižyminčio autoriaus balsu. Kaspar Colling Nielsen turi verslo administravimo išsilavinimą, skaito paskaitas Kopenhagos verslo mokykloje, kuria scenarijus filmams bei serialams ir rašo kalbas Danijos valdžios atstovams.

Autorius: Kaspar Colling Nielsen
Iš danų kalbos vertė Ieva Toleikytė
Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Išleidimo metai: 2020
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
Knygos puslapių skaičius: 456
ISBN: 9786094801983

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Mergaitė keistoje šalyje

Karl Olsberg

Populiarus vokiečių autorius Karl Olsberg paaugliams ir jaunimui skirtame trileryje „Mergaitė keistoje šalyje“ ir toliau nagrinėja knygoje „Berniukas baltame kambaryje“ pradėtas temas bei kelia daugybę filosofinių klausimų apie žmonijos ir technologijų ateitį.

9.10 € Plačiau