• A
  • A
  • A

Literatūrinės slinktys 2023. Jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūryba

10.00 €

Aprašymas:

Šiemet į „Literatūrinių slinkčių“ rinkinio puslapius nugulė jautri Ievos Vaitkevičiūtės novelė „Je tʼaime... moi non plus“, kurioje kalbama apie krizinį nėštumą ir jaunos moters pasirinkimo galimybes šiuolaikiniame pasaulyje; absurdo poetika pasižyminti Juliaus Barzdaičio pjesė „Virtus“, ambicingai nagrinėjanti nusikaltimo, kaltės jausmo ir pasmerkimo prigimtį; laikinumą, baimes reflektuojanti, vaikystės patirtis iš sąmonės gelmių Verdenės Monikos Valkiūnaitės poezija; itin žaidybiški, siurrealūs ir fonetiškai patraukiantys Silvijos Zujūtės eilėraščiai; hipnotizuojantis, į tamsią gelmę traukiantis Lilijos Rakovos poetinis audinys.

 

Lygiai tokie pat ryškūs, kūrybiški, meniškai išbaigti dailininkų darbai. Šarūnas Baltrukonis savo tapybos darbuose flirtuoja su žiūrovu, kurdamas naują patirties realybę; Klaidas Paškevičius kviečia ieškoti globalios tikrovės ir asmeninės istorijos sąlyčio taškų; Diana Remeikytė įtaigiai derina fantastikos, grotesko elementus su kasdienybės nuoplaišomis; Teodora Jurčytė-Šukaitienė grafikos kūriniuose leidžiasi į atminties ir savęs, savasties pažinimo keliones; Raminta Stasaitytė tapyboje tyrinėja kūną ir kūniškumą, o kūno reprezentavimas skleidžiasi kaip tapatybės paieškų raiška.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Salos

Gvidas Latakas

Naujoji Gvido Latako eilėraščių knyga „Salos“ išsiskiria subtiliu žaismingumu, netikėtomis eilėraščių pabaigomis ir vis sušmėžuojančia ironija. Eilėraščiai sąmoningai nenudailinami iki lyrikos posmų, nevengiama šiurkštesnių, bendrinėje kalboje nevartojamų senoviškų žodžių, taip išplečiant ne tik žodyną, bet ir pasaulėvaizdį. Iš eilėraščio į eilėraštį keliauja mitiniai ir istoriniai veikėjai, vis dažniau – pasakų personažai. Įdomus poezijoje atsiskleidžiąs momentas – santykis su dailininkais ir rašytojais, kadaise kūrusiais ir kuriančiais dabar

10.00 € Plačiau