Žaidimai arba Lietuvos eksperimentinės muzikos fragmentai

12.00 €

Aprašymas:

Autobiografinėje knygoje „Žaidimai” arba Lietuvos eksperimentinės muzikos fragmentai autorius Gintas Kraptavičius, elektroninės eksperimentinės muzikos kompozitorius, garso menininkas, pelnęs tarptautinius apdovanojimus, pirmosios industrinės muzikos grupės Lietuvoje Modus įkūrėjas atskleidžia nueitą 50 metų kelią iš provincijos miestelio berniūkščio, augusio tarp sovietinių penkiaaukščių, iki koncertų Niujorko salėse.

Knygą sudaro 4 dalys:

1. Vaikystė Pirmieji prisiminimai dar kūdikiui gulint vežimėlyje, šeimos apsuptyje, žaidimai penkiaaukščio laiptinėje, augimas kieme. Savotiška vaikystės sovietinėje sistemoje atodanga. Pasaulis, kurio nebėra ir vargu ar bepasikartos.

2. Jaunystė Gyvenimas pankuojant, studijuojant Vilniuje ir pirmieji roko koncertai. Repeticijos rūsiuose, koncertai regione, muzikinės metamorfozės. „Perestroikos“ atspindžiai realybėje.

3. Modus Audringi 90-ieji, kai infliacijos dydis per dieną priverčia pasijusti E. M. Remarque‘o romanų herojais. Roko klubo „Parnasas“ istorija. Pirmosios industrinės muzikos grupės Modus Lietuvoje pakilimas ir užkulisiai. Koncertai klubuose, festivaliuose, renginiuose vieninteliais elektroniniais instrumentais Lietuvoje, parsivežtais iš JAV.

4. Gintas K 2000–2010 metai. Pagrindinė knygos dalis, skirta Lietuvos elektroninės eksperimentinės muzikos aukso amžiui, autoriui dalyvaujant veiksmo sūkuryje, kuomet scenoje tvyrojo įelektrintas laikas, tikėjimas nežabotomis naujųjų technologijų galimybėmis ir begalinis entuziazmas. Nuoseklus laikotarpio aprašymas paminint dauguma tuometinės scenos dalyvių.

2010–2023 metai. Lietuvos garso meno scenos sklaida, tarptautiniai apdovanojimai, dalyvavimas festivaliuose, scenose, konferencijose, skirtose kompiuterinei muzikai įvairiose pasaulio šalyse.

Autorius iš subjektyvaus požiūrio taško ir pasitelkdamas humorą aprašo visus šiuos laikotarpius. Knyga parašyta plėtimosi principu – kambarys, laiptinė, kiemas, miestas, respublika, pasaulis. Knygą galima skaityti ir kaip romaną, atskleidžiantį sovietizmo, laukinių 90-ųjų ir dabartinių laikų realijas, ir kaip dokumentinę medžiagą su muzikos scenos dalyvių vardais.

Kita informacija:

Pristatymas:

2-3 d.d.

Pristatymo būdai:

Atsiskaitymo būdai:

Siūlome įsigyti:

Vilkų Kampo Eliza

Nijolė Marytė Šerniūtė

Romano veiksmas nukelia į XIX amžiaus pirmąją pusę, į du kaimus, kurių vienas, Grabupiai,  yra lietuvninkų žemėse, o kitas, Oželiai, dūnininkų Žemaitijoje. Tokią laiko ir erdvės sąrangą  autorė pasirinko neatsitiktinai, juk, kaip rašė knygoje „Raišas paukštis“, vienų jos protėvių šaknys Klaipėdos krašte buvo įaugusios, o kitų – tuojau už rubežiaus. Vadinasi, romanas laikytinas ne tik istoriniu, bet ir autobiografiniu.

12.00 € Plačiau